کرکره برقی نقش اساسی در کنترل امنیت خانه یا محل کار شما دارد. اگر کرکره های شما آسیب دیده باشد، می تواند محل کار یا خانه شما را آسیب پذیر کند. از آنجایی که در صورت خرابی نیاز به تعمیر دارد، باید هزینه آن را بپردازید. در اینجا قصد داریم در مورد مواردی که در هزینه تعمیر کرکره برقی موثر است توضیح دهیم.

مشکلات رایج کرکره برقی (نحوه تعمیر آن)

قبل از اینکه بدانید کرکره های شما در چه مواردی نیاز به تعمیر دارد و چقدر باید هزینه کنید، بهتر است با مشکلات رایج آن آشنا شوید.

  1. کرکره باز یا بسته نمی شود

یکی از رایج ترین موارد باز نشدن یا بسته نشدن کامل کرکره برقی است. در این موارد، اولین قدم این است که بررسی کنید آیا منبع تغذیه واقعا روشن است یا خیر. برای این کار به دنبال کلید چراغ بگردید و چند بار آن را روشن و خاموش کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل حل می شود یا خیر. اگر پس از بررسی این موضوع همچنان مشکل دارید، می توانید به دنبال راه حل دیگری باشید.

  1. گرم شدن بیش از حد کرکره

اگر برای مدتی از کرکره به طور مداوم استفاده شود، گرم می شود و در نهایت می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. اگر شک دارید که این ممکن است دلیل مشکل باشد، بهتر است قبل از استفاده از کرکره ها صبر کنید تا خنک شوند.

  1. کرکره چسبناک می شود

اگر دریچه بسیار چسبنده یا مسدود باشد، این نشان می دهد که به روغن کاری نیاز دارد. به راحتی می توانید ریل های کرکره ای را روغن کاری کنید، این می تواند مشکل را حل کند. همچنین به هر گونه صدای ناخوشایندی که ممکن است کرکره شما هنگام باز و بسته شدن ایجاد کند، پایان می دهد.

  1. کرکره در نیمه راه خاموش می شود

کرکره های اتوماتیک توسط سنسورها کار می کنند و وقتی این سنسورها کثیف می شوند باعث می شود تا نیمه خاموش شوند. برای رفع این مشکل باید مطمئن شوید که حسگرهای شما در یک راستا قرار دارند، از هر گونه آلودگی تمیز هستند و از نظر ساختاری آسیب ندیده اند. اگر پس از بررسی و تمیز کردن سنسورها مشکل برطرف نشد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر کرکره برقی پارکینگ

کرکره درب پارکینگ با کمترین فضا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که این نوع درب به صورت سفارشی ساخته می شود، تعمیر آن تنها توسط متخصص انجام می شود. در صورت انجام سرویس های دوره ای (هر 6 ماه) به ندرت نیاز به تعمیر کرکره های خود خواهید داشت. این سرویس شامل رگلاژ است که همان تنظیم حد پایین و بالایی کرکره است.

مواردی که احتیاج به تعمیر کرکره برقی می باشد

  1. علت پایین نیامدن کرکره برقی

یکی از رایج ترین مشکلات کرکره برقی بسته نشدن درب کرکره ای است که ممکن است به دلایل زیر باشد:

  1. خرابی میکروسوییچ کرکره برقی

میکروسوئیچ نقش مهمی در کرکره برقی دارد. این سیستم مانند ناخدای کشتی است که وظیفه بالا و پایین رفتن پره ها را دارد. این سیستم دنده که نوعی محرک است در داخل سیستم مرکزی موتور قرار دارد. یکی از قطعات کلیدی در موتور میکروسوئیچ در موتور توبولار در خارج و در موتور جانبی در داخل موتور قرار دارد. در صورت آسیب دیدن این دنده می توان آن را در محل تعمیر کرد و در صورت جدی بودن مشکل باید برای تعمیر یا تعویض به کارگاه ارسال شود.

  1. تعمیر رسیور کرکره برقی

در بالای ریل قطعه ای به نام گیرنده وجود دارد که سیگنال را دریافت می کند و به موتور فرمان بالا و پایین رفتن می دهد. این سیگنال با فشار دادن دکمه ریموت به گیرنده منتقل می شود. پس از دریافت، این سیگنال ها آنالیز می شوند و نیروی لازم برای باز و بسته شدن کرکره ها را فراهم می کنند. عواملی مانند نفوذ آب به آن، تابش مستقیم نور خورشید، تنظیم نامناسب باعث از کار افتادن گیرنده می شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گیرنده، بهتر است از پوششی برای محافظت از آن استفاده کنید. برای تعمیر یا تعویض این قطعه حتما با کارشناس تماس بگیرید.

هزینه تعمیر کرکره برقی

شامل اجرت تعمیرمی باشد. در صورتی که احتیاج به تعویض قطعه ای باشد هزینه آن بر عهده خود مشتری می باشد.

تعمیر کرکره برقی مغازه

مهم ترین اجزای کرکره موتور برقی این است که در بین انواع موتور کرکره ای از دو نوع لوله ای (توبولار) و جانبی بیشتر استفاده می شود. برای تعیین قیمت موتور کرکره برقی باید در نظر گرفت که از چه فضا استفاده می شود، چه ابعادی دارد و عوامل محیطی چه تاثیری بر درب می گذارد. به عنوان مثال برای پارکینگ های مسکونی که کوچکتر هستند، موتورهای لوله ای مناسب تر هستند و قیمت موتور کرکره برقی لوله ای ارزان تر از موتورهای جانبی است. اما برای فضاهای بزرگ و صنعتی موتورهای ساید مناسب ترند زیرا قدرت بیشتری دارند و وزن درب های سنگین را تحمل می کنند.

برای تعیین قیمت کرکره پارکینگ باید قیمت موتورهای برندهای مختلف را بررسی کنید. ابعاد و جنس تیغه ها برای تصمیم گیری در مورد نوع موتور بسیار مهم است. اگر موتوری با قدرت کمتر از وزن تیغه ها انتخاب کنید، ممکن است قیمت موتور کرکره برقی شما ارزان تر باشد، اما هزینه تعمیر و تعویض آن بیشتر از هزینه اولیه شما خواهد بود. موتور کرکره برقی در بازار انواع مختلفی دارد و شما می توانید با توجه به بودجه و فضای مصرفی خود مدل موتور مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال، قیمت موتور کرکره برقی تسلا از قیمت موتور کرکره برقی چینی گران تر است، اما قدرت بیشتری برای جابجایی تیغه های سنگین تر دارد و حرکت تیغه ها را بسیار نرم تر می کند و در نتیجه اصطکاک تیغه ها را کاهش می دهد و عمر مفید درب را افزایش می دهد.

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه تعمیر و نصب کرکره برقی، قابلیت تعویض و جابجایی آسان قطعات موتور است. موتور خارج از شفت این خاصیت را دارد که در صورت نیاز به تعویض قطعات، نیازی به بازکردن تیغه و پایین آوردن آن نیست.

برای افزایش دقت در برآورد هزینه ها و عوامل موثر بر قیمت و تعمیر نصب کرکره برقی، یکی دیگر از عوامل مهم میزان قطع برق در منطقه و میزان تحمل موتور در برابر قطعی برق می باشد. برای رفع این مشکل از یو پی اس در نصب کرکره استفاده می کنند. منبع تغذیه بدون وقفه یا به اختصار UPS یک منبع تغذیه دائمی یا بدون وقفه است. UPS برای تنظیم ولتاژ شبکه استفاده می شود.

به گونه ای که ولتاژ مورد نیاز دستگاه را تامین کرده و در ولتاژ اضافی صرفه جویی می کند و در صورت قطع برق از آن استفاده می کند. قطع برق در فضاهای صنعتی بسیار مشکل ساز است و بنابراین باید از موتورهای ساید یو پی اس استفاده کرد. قیمت موتور کرکره ساید یو پی اس ممکن است نسبت به انواع دیگر موتورها گرانتر باشد اما از تلفات ناشی از قطع برق و در نهایت افزایش بی مورد قیمت درب کرکره ای جلوگیری می کند و با توجه به میزان برق مصرفی مراکز بزرگ و صنعتی با پرداخت یکباره برای موتورهای کرکره برقی کرکره ساید UPS می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی قابل توجهی در پول شود.

تیغه های کرکره یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت هستند. به عنوان مثال قیمت درب کرکره ای پارکینگ استیل و آلومینیوم نسبت به انواع شفاف و پلی کربنات گرانتر است. اما هنگام تصمیم گیری در مورد جنس تیغه ها، میزن استفاده درب از فضا در اولویت قرار دارد.

به عنوان مثال برای تعیین قیمت درب کرکره ای پارکینگ، نوع ساده آلومینیومی آن ممکن است قیمت کمتری نسبت به نوع پانچ دار داشته باشد، اما نوع پانچ شده به دلیل امکان گردش هوا و اگزوز برای پارکینگ هایی با تعداد خودرو بیشتر مناسب است. برای کناره ها و درزها می توانید از تیغه های پلی کربنات استفاده کنید که نمای بسیار جذاب و نور خوبی را برای فضا فراهم می کند اما هزینه نصب کرکره برقی را افزایش می دهد.

یک نکته بسیار ساده برای کاهش هزینه تعمیر کرکره برقی، انتخاب متریال تیغه مناسب با شرایط محیطی مانند نور خورشید و باران و نظافت منظم تیغه ها می باشد. تمیز بودن تیغه ها آنها را نرم تر کرده و فشار کمتری به موتور وارد می کند.

در نتیجه برای رسیدن به انتخاب مناسب در مورد موتور و تیغه کرکره برقی و در نهایت رسیدن به بهترین قیمت برای نصب کرکره برقی بهتر است با کارشناسان و نصابان حرفه ای مشورت کنید.

برنامه های تعمیر و نگهداری کرکره برقی

هنگامی که خدمات مهندسین ماهر را درخواست می کنید، همیشه خدمات استثنایی مشتریان را دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، هر یک از کارکنان ما حداقل 10 سال سابقه کار در تعمیر و نصب این محصول را داشته و دوره های آموزشی تکمیلی را که کاملاً با آخرین قوانین ایمنی و بهداشتی مطابقت دارد، گذرانده اند. یعنی هر زمان که با مشکل جدی در کرکره یا درب کرکره ای خود مواجه شدید، می توانید روی خدمات ما حساب کنید.

سرویس و نگهداری کرکره برقی

به طور کلی کرکره برقی باید هر 6 یا 8 ماه به صورت دوره ای سرویس و نگهداری شود. این خدمات شامل روغن کاری، آچار زدن یا تنظیم می باشد. طبق گزارشات و تجربیات ما، کرکره هایی که به طور منظم سرویس می شوند، نسبت به کرکره هایی که نگهداری نمی شوند، بسیار کمتر احتمال دارد که خراب شوند.

در نتیجه، پیشگیری بهترین درمان است، ما یک طرح کامل خدمات کرکره برقی را ارائه می دهیم تا به شما کمک کند از تعمیرات پرهزینه یا خرابی در آینده جلوگیری کنید.

تماس