معرفی انواع تیغه‌ های کرکره برقی، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های یک کرکره برقی تیغه‌های کرکره برقی می‌باشد. این بخش علاوه بر اینکه متضمن زیبابی و امنیت کرکره اتوماتیک شما می‌شود بیشترین تاثیرگذاری را نیز در قیمت کرکره برقی خواهد داشت. در این مطلب به صورت مفصل به معرفی انواع تيغه كركره برقى و قیمت و كاربرد آن‌ها خواهیم پرداخت. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیگر قطعات کرکره برقی این توانایی را دارید که مقاله اجزا و مراحل نصب کرکره برقی را مطالعه بفرمایید.

معرفی انواع تیغه‌ های کرکره برقی

امروزه در صنعت، درب‌هاى اتوماتيک كركره برقى به سبب خصوصیت‌هاى خوبى كه دارد جايگاه ويژه‌اى پيدا كرده است. بیشتر سازندگان ساختمان‌ها و مراكز تجارى تلاش مي‌كنند تا اندازه‌ای كه ممکن است نسبت به ديگر درب‌هاى اتوماتيك همانند درب جكى و درب آكاردئونى و يا حفاظ، از کرکره برقی بهره ببرند.

اين افزايش تقاضا سبب شده تا میانتوليد كننده‌ها و اجرا كننده.هاى كركره برقى رقابت به وجود بیاید و آن‌ها با توليد تيغه‌هاى بهتر يا طرح‌هاى گوناگون با جنس‌هاى گوناگون و رنگ.هاى متنوع بازار بيشترى را به خود اختصاص خواهند داد.

هدف ما از بازگو كردن اين مطالب اين می‌باشد كه مشتريان گرامى با مطالعه كردن و مشاهده كردن عكس‌ها درك درست‌ترى از انواع تيغه‌ها کسب کنند تا این توانایی را داشته باشند براى درب مورد نظر خود عالی‌ترين و مناسب‌ترين تيغه‌ى كركره برقى را با مناسب‌ترين قيمت که امکان دارد انتخاب و تهيه كنند. بنابراین بى‌درنگ به سراغ انواع تيغه‌ها و موارد مصرف آن‌ها همراه عكس و توضيحات خواهیم رفت.

تيغه صد ميلي‌مترى آكپاى

تیغه صد میلی‌متری آکپای از جنس آلومينيوم و با ضخامت بالا تولید شده است و داراى دو جداره و دو پل در بین تيغه مي‌باشد. اين تيغه داراى مقاومت زیادى هستند به این علت که علاوه بر وزن بسیار و ضخامت زيادى كه دارد داراى دو پل در بین تيغه‌ها است كه مقاومت آن را در برابر فشار چندين برابر خواهد کرد. همین‌طور داراى عصايى و مادگى بسيار قدرتمند می‌باشد.

تیغه کرکره برقی از نوع صد میلی‌متری آکپای از جمله تیغه‌های مورد به کارگیری در کرکره‌های مغازه است. البته به علت وزن زیاد کرکره برقی مناسب‌تر از از موتورهایی که قدرت زیادی دارند استفاده کرد.

پل‌هاى اين تيغه سبب مي‌شوند كه در عرض‌هاى بالاى شش متر كركره اصطلاحا شكم ندهد و عصايى و مادگى سبب مي‌شوند كركره با ارتفاع بالاى پنچ متر تحمل وزن بسیار كركره را داشته باشد.

خصوصیت‌هاى اين تيغه، دو جداره بودن، دو پل بودن، ضخيم و سنگين بودن آن‌ها می‌باشد. ولی همين ويژگى‌ها سبب گران تمام شدن كركره خواهد شد.

بنابراين نتيجه خواهیم گرفت كه تنها براى كركره‌هايى از اين نوع تيغه بهره می‌بریم كه بسيار عريض هستند و ارتفاع بسیاری دارند.

تيغه‌ى هشتاد ميلي‌مترى آكپاى

از جنس آلومينيوم تولید شده است و داراى دو جداره و تنها يك پل ميان تيغه مي‌باشد. عصايى و مادگى نسبتا ضخيم و قوى دارا می‌باشد. اين تيغه را مي‌توان براى كركره‌هاى فروشگاه ها و پاركينگ‌ها مورد به کارگیری قرار داد. از آن‌ جا كه جنس اين تيغه از آلومينيوم است مي‌توان آن را در مناطق معتدل همانند شمال ايران به سادگى استفاده نمود و نگران فرسايش تيغه نبود. برای اطلاعات بیشتر این توانایی را دارید که مقاله معرفی کرکره هوشمند برقی را نیز مطالعه کنید.

تيغه هشتاد ميلي مترى آلومينيومى پرتا porta

اين تيغه یکی از تیغه آلومينيومی کرکره برقی می‌باشد که داراى دو جداره ضخيم و در پل ضخيم در بین تيغه و حتى عصايى و مادگى بسيار قوى و سنگين خواهد بود. اين تيغه جزو تيغه‌هاى قدرتمند بازار هستند به این علت که علاوه بر ضخيم و سنگين بودن داراى دو خصوصیت ديگر نیز مي‌باشند كه جهت به سبب توليد صدا لاستيك خور مي‌باشد و كپس‌هاى آن فولادى هستند و که از طریق پيچ متصل خواهند شد.

اين تيغه مناسب براى همه‌ی درب‌ها است و چون از آلومينيوم تولید شده است در هواى مرطوب نیز مي توان از آن استفاده کرد ولی براى درب‌هاى كوچك كه احتیاجی به تيغه‌اى با اين ضخامت نيست پیشنهاد نمي‌شود به این علت که هزينه‌ى بسیارى دربر مي‌گيرد.

تيغه هشتاد ميلي‌مترى چهار پل آكرول Akroll

جنس اين تيغه از آلومينيوم است و داراى دو جداره می‌باشد و اصلی‌ترين ويژگى اين تيغه تعداد چهار پل می‌باشد كه در بین تيغه مشاهده خواهید کرد. همان گونه كه آگاه هستید در هر سازه‌اى هر چند وزن يا ضخامت پل‌ها اندک باشد ولی هرچه پل‌هاى بيشترى ساخته شود استحكام و مقاومت آن سازه در برابر ضربه و يا فشار چندين برابر خواهد بود. بنابراين اين توانایی را داریم که از اين تيغه در عرض‌هاى هفت و هشت متر نیز بهره ببریم.

باید آگاه باشیم که تیغه کرکره برقی چهار پل آکرول مقاومت بسیار زیادی دارد ولی هر مزیتی دارای عیوبی نیز می‌باشد. وزن این تیغه کمی زیاد می‌باشد و همین‌طور امکان دارد در طول زمان به علت رسیدگی و روغن کاری کم سر و صدای زیادی را در زمان  باز و بسته شدن تولید کند.

قیمت تیغه کرکره برقی اکرول

قیمت تیغه کرکره برقی اکرول به ابعاد کرکره برقی وابسته است. هر چه ابعاد کرکره برقی زیادتر باشد قیمت تیغه نیز بیشتر خواهد شد.

تيغه هشتاد ميلي‌مترى فوم دار پرتا porta

از انواع تیغه‌های فوم دار کرکره برقی هنگامی استفاده خواهد شد که احتیاج به سر و صدای بسیار پایین موجود باشد.

جنس اين تيغه از فولاد منيزيوم تولید می‌شود و نسبت به ديگر تيغه‌هاى مشابه از ضخامت و وزن زیادتری برخوردار است، از خصوصیت‌هاى اين تيغه مي‌توان به فوم داخل تيغه اشاره نمود كه اين توانایی را دارد که به استحكام اين تيغه كمك بسيارى كند و عايق گرما و سرما و حتى عايق صدا خواهد بود.

ديگر ويژگى اين تيغه بسيار بي‌صدا بودنش می‌باشد كه زمان بالا و پايين شدن كركره هيچ مزاحمتى براى اطرافيان نخواهد داشت. بنابراین مي‌توان از اين تيغه براى پاركينگ و تراس و پنجره‌ها با خيال راحت بهره برد.  این تیغه در دو رنگ سفيد و كرم و طرح چوب توليد و عرضه خواهد شد كه بيشتر براى پاركينگ ساختمان‌ها مناسب می‌باشند.

تيغه هشتاد ميلي‌مترى آلما Alma

تیغه کرکره برقی 80 میلی متری آلما از جنس آلومينيوم و با وزن و ضخامت كم تولید خواهد شد و داراى دو جداره می‌باشد. قبلا بصورت تك پل و حالا بصورت دو پل تولید مي‌شود. شما این توانایی را دارید که تیغه هشتاد میلی‌متری آلما را براى كركره برقى مغازه‌ها تا عرض شش متر و ارتفاع پنچ متر مورد استفاده قرار دهید و نسبت به ديگر تيغه‌هاى آلومينيومئ كه وزن بيشترى دارند قيمت مناسب‌ترى دارا می‌باشند.

البته باید آگاه باشید که برای کرکره‌های پنجره‌ای نیز از این تیغه بهره برده می‌شود.

قیمت تیغه کرکره برقی آلما

برای مشخص کردن قیمت تیغه کرکره برقی آلما شما باید ابعاد کرکره برقی مورد نظرتان را به اطلاع کارشناس برسانید. قیمت تیغه کرکره برقی آلما بر حسب متر مربع محاسبه خواهد شد و به شدت به متراژ کرکره برقی شما وابسته است.

تیغه کرکره برقی پلى كربنات

تیغه کرکره برقی پلی کربنات از جنس پلى كربنات  و به صورت شفاف و يا رنگ‌هاى سفارشى ساخته می‌شود. در بازار ضخامت‌هاى دو ميلي متر و چهار ميلي متر و با طرح‌هاى گوناگون وجود دارد.

به صورت كلی تیغه پلی کربنات کرکره برقی را مي‌توان براى هر محيطى به کار برد. دقت کنید که استفاده کردن از تیغه پلی کربنات صرفه‌ى اقتصادى ندارد و بيشتر براى اماكنى بهره برده مي‌شود كه احتیاج دارند زمانى كه كركره پايين است داخل محل نیز مشاهده شود و يا نور به داخل آن بتابد، همانند پنجره و يا بالكن و نمايشگاه‌ها و طلافروشى‌ها. از دیدگاه امنيتى قادر هستیم به شما اين اطمينان را بدهيم كه تیغه پلی کربنات از ديگر تيغه‌ها محكم‌تر و غير قابل نفوذ و نشكن خواهد بود.

تیغه کرکره برقی شصت ميلي‌مترى آلومينيومى

اين تيغه از جنس آلومينيوم و با عرض شصت ميلي‌متر و ضخامتى نسبتا متوسط تولید شده است. تیغه شصت میلی‌متری آلومینیومی داراى عصايى و مادگى بسیار قوى می‌باشد و به علت عرض كم ظرافت خاصى نسبت به تيغه‌هاى هشت سانتى مترى و ده سانتى مترى دارد. با توجه به آنچه پیش‌تر گفته شد این تیغه براى پنجره‌ها، تراس، انبارى و درب وردى ساختمان‌ها مناسب خواهد بود. قيمت تیغه شصت میلی‌متری آلومینیومی مناسب م و به صورت كل براى كركره‌هايى با عرض زير ٣ متر پیشنهاد مي‌شود.

از تیغه فوم دار با جنس آلومینیوم در ساختمان‌ها و پارکینگ‌ها به کار برده می‌شود. دلیل استفاده از آن در ساختمان‌ها به علت تنوع در طرح و رنگ آن و همین‌طور عایق صدا بودن آن خواهد بود.

برای این که در تولید این تیغه کرکره برقی از فوم بهره برده می‌شود به همین علت در برابر حرارت و صوت عایق خواهد بود و برای مکان‌هایی که نسبت به صوت حساس هستند این تیغه توصیه خواهد شد.

بنابراین برای ساخت کرکره برقی پارکینگ ساختمان‌ها و همین‌طور کرکره پنجره.ای از تیغه فوم دار باجنس آلومینیوم بهره برده می‌شود.

تیغه کرکره برقی رول گيتر

اين تيغه از جنس ميلگرد فولادى و روكش استيل يا آلومينيومى تولید مي‌شود و از نظر امنيتى همانند حفاظ عمل خواهد کرد و وزن نسبتا سنگينى دارا می‌باشد.

از تیغه رول گیتر مي‌توان براى اماكن گوناگون بهره برد ولی از یاد نبرید که هزينه‌ى بالايى نسبت به ديگر تيغه‌ها دارا می‌باشد. از تیغه رول گیتر می‌توان براى پنجره‌ها و درب‌هاى ورودى بجاى حفاظ بهره برد.

تیغه کرکره برقی لومیکو

تیغه کرکره برقی لومیکو با آلیاژ 6063 تولید شده است و ضخامت این تیغه کرکره برقی 80 میلی‌متر می‌باشد. این تیغه از جنس آلومینیوم است. برای خرید تیغه کرکره برقی لومیکو شما این توانایی را دارید که با انتخاب رنگ‌های مختلف هماهنگی میان رنگ درب پارکینگ و ساختمان به وجود بیاورید. شما قادر هستید تیغه کرکره برقی لومیکو را برای ارتفاع 4 متر و عرض 4.5 متر انتخاب کنید. این تیغه جزو تیغه‌های بی‌صدا به حساب  و در حین کار کردن کمترین صدا را ایجاد خواهد کرد.

تیغه پانچ‌دار یا سوراخ‌دار

همان گونه که از اسم تیغه پانچ دار یا سوراخ دار معیین نیست این طرح کرکره برقی از پانچ کردن تیغه آلومینیومی به وجود خواهد آمد که اغلب از این منطقه به همراه تیغه اکسترود در پارکینگ‌های ساختمان‌ها و فروشگاه‌ها به کار برده می‌شود.

به این علت که این تیغه کرکره برقی دارای سوراخ‌هایی هستند پیشنهاد می‌شود که با استفاده کردن از یک تلق که در قسمت پشت تیغه پانچ دار قرار بگیرد که از ورود گرد و غبار و صدا به فضای داخلی پیشگیری کند.

قیمت تیغه کرکره برقی

برای مشخص کردن قیمت تیغه کرکره برقی عوامل گوناگونی دخیل هستند. جنس آلیاژ و موادی که تیغه از آن تولید می‌شود در قیمت آن بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

ویژگی‌های تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی اغلب به صورت استاندارد از آلومینیوم تولید می‌شود و و در کرکره برقی‌هایی که دارای ابعاد ۷ و ارتفاع ۶ متر انجام پذیر است.

در انتخاب تیغه آلومینیوم باید به مقدار توان موتور کرکره برقی توجه بسیاری داشت به این علت که در صورتی که تیغه و موتور با یکدیگر هماهنگی نداشته باشند سبب می‌شود که در کرکره برقی تعادل به وجود نیاید. در ادامه مطلب  تعدادی از ویژگی‌های تیغه کرکره برقی را برای شما شرح خواهیم داد.

بهترین نوع تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی اصلی‌ترین جز در کرکره برقی محسوب می‌شود که در طرح و رنگ‌های گوناگون به وسیله برندهای مختلف ساخته می‌شود. جنس تیغه کرکره این توانایی را دارد که در طول عمر آن و کارایی آن تاثیرگذار باشد.

کاربرد تیغه کرکره برقی

کرکره برقی در مراکز مختلفی به کار برده می‌شود از منازل و پارکینگ ساختمان‌ها گرفته تا بانک‌ها و طلا فروشی‌ها از کرکره برقی بهره می‌برند. کاربرد تیغه کرکره برقی در مراکز گوناگون متفاوت است و امکان دارد افرادی آن را به خاطر زیبایی و دسته‌ایی دیگر آن را برای امنیت انتخاب کرده باشند.

به صورت  کلی کاربرد تیغه کرکره در دو مورد خلاصه خواهد شد:

۱- کاربرد تیغه کرکره برقی در حفظ امنیت و پیشگیری از سرقت

۲-محافظت از محیط در برابر آتش سوزی و باد و طوفان

وزن انواع تیغه‌های کرکره برقی

انواع گوناگون تیغه کرکره برقی در جنس‌های گوناگون ساخته خواهد شد و هر کدام از آلیاژها و فلزاتی که در ساخت تیغه‌های کرکره برقی بهره برده می‌شوند دارای وزن‌های متفاوتی هستند.

شما این توانایی را دارید که با توجه به کارآیی مورد نظر خود و مکانی که تمایل دارید برای آن کرکره برقی نصب کنید هر نوع از را انتخاب کنید اما باید وزن آن را نیز در نظر بگیرید به این علت که وزن تیغه ارتباط مستقیمی با وزن کره دارا می‌باشد. در این بخش انواع تیغه‌های کرکره برقی را برای شما شرح خواهیم داد:

کدام تیغه کرکره برقی بهتر می‌باشد:

در پایان این مطلب این سوال مطرح خواهد شد که بالاخره کدام تیغه کرکره برقی را خریداری کنم و کدام تیغه کرکره برقی مناسب‌تر است.

تیغه کرکره برقی باید متناسب با وزن کرکره برقی و مکان قرار گیری و ارتفاع درب پارکینگ خریداری و نصب شود که انتخاب مناسب‌ ترین تیغه کرکره برقی احتیاج به نظر کارشناسی شده دارد.

تماس