عیب‌یابی کرکره اتوماتیک را چطور انجام دهیم؟

یکی از بدترین اتفاقاتی که امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید خرابی وسایل یا لوازمی است که انتظار خراب شدنش را در آن زمان نداریم. ولی باید انتظار خرابی را برای هر وسیله‌ای مانند خودرو در بحث ما جک پارکینگ و کرکره برقی داشته باشید و چه بهتر که پیش از اینکه آن خرابی سراغ شما بیاید از عوامل آن عیب و نحوه تعمیر آن آگاه باشد چرا که امکان دارد دانستن علت و رفع آن در لحظه خرابی سبب شود از هزینه‌های بیشتر پیشگیری شود.

نوع موتور کرکره برقی

موتورهای کرکره برقی به سه مدل موتور ساید، موتور توبولار و موتور سانترال تقسیم‌بندی خواهند شد. اگر در ساختمان یا مغازه شما کرکره برقی کار شده باید آگاه باشید که نوع موتور استفاده شده در آن از کدام مدل از سه نوع مطرح شده می‌باشد. ظاهر این سه نوع به صورت کلی با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

دو مدل توبلار و ساید در کنار و بالای تیغه کرکره برقی نصب خواهند شد اما باز هم تفاوت‌هایی در نصب دارند. موتور ساید با فاصله نسبت به لوله‌ای که کرکره برقی دور آن می‌گردد نصب خواهد شد و موتور توبلار درست داخل لوله نصب می‌شود و فقط انتهای موتور مشخص می‌باشد. موتور سانترال به نسبت دو تای دیگر متفاوت‌تر اس و دارای از شفت و فنر ات که موتور وسط شفت یا لوله نصب خواهد شد.

UPS دار یا بدون UPS بودن رسیور کرکره

بعضی موتورها از برق اضطراری استفاده می‌کنند. بعد دانستن اینکه موتور نصب شده برای کرکره برقی خانه یا مغازه از این آپشن بهره می‌برند یا خیر یکی از مواردی است که قادر هستید در ایراد‌یابی و رفع عیب به ما یاری کند. بنابراین اگر این مورد را نمی‌دانید باید به اجرا کننده کارتان یا تعمیر کار کرکره برق خود در این مورد سوال کنید.

دارا بودن چشمی

بیشتر خانه‌های که از کرکره برقی بهره می‌برند از یک جفت چشمی برای محافظت از اجسام و اشخاصی که امکان دارد زیر کرکره قرار بگیرند استفاده خواهند کرد و در مقابل استفاده از چشمی برای فروشگاه‌ها باب نمی‌باشد. بنابراین دانستن استفاده از چشمی محافظ یکی دیگر از الزامات اولیه تعمیر کرکره برقی خواهد بود.

اکنون که پیش نیازهای تعمیر کرکره برقی گفته شد بایست به دنبال ایراد‌های مرسوم برویم و هر یک را بر پایه درصد فراگیری و درصد زیادتر ایراد در آن به ترتیب بگوییم. بنابراین موارد زیر بر اساس اولویتی می‌باشد که نشان می‌دهد آن دلیل بیشتر منجر به خرابی خواهد شد.

1- خرابی چشمی یا فتوسل کرکره برقی

این چشمی یا فتوسل هر کجا که باشد یکی از نخستین متهمان خرابی و کار نکردن سیستم می‌باشد. ما در مطلب تعمیر جک درب پارکینگ نیز چشمی را یکی از علت‌های اصلی خرابی دانستیم. از کار افتادن چشمی، شکستن، قطع شدن سیم همه و همه سبب می‌شود که که این قطعه به درستی کار نکند و کرکره از کار بیفتد.

2- خرابی ریموت

زیاد پیش آمده است که مشتری تماس گرفته و می‌گوید کرکره‌اش عمل نمی‌کند و نخستین چیزی که ما و هر تعمیرکار دیگری می‌گویم این می‌باشد که تنها با ریموت خودتان تست کرده‌اید؟ بنابراین از اولین کارهایی که پس از کار نکردن کرکره برقی باید انجام دهید این می‌باشد که با یک ریموت دیگر امتحان کنید و در صورتی که کرکره برقی به کار افتاد باتری ریموت خراب را تعویض کنید و در صورتی که هنوز کار نکرد اقدام به تعمیر و در نهایت تعویض ریموت کنید.

3- خرابی باتری یا ups موتورهای کرکره برقی

این یکی از متداول‌ترین اتفاقاتی است که می‌افتد که بعد از فاسد شدن باتری Ups کرکره برقی، سیستم به صورت کامل از کار افتاده یا درست کار نکند. این را نیز باید بدانید که به صورت کلی باتری‌های موتور کرکره برقی عمری در حدود دو سال دارند و باید پس از مدتی تعویض شوند. راه‌های متوجه شدن خرابی در ups یا باتری این می‌باشد که چراغ نشان دهنده شارژ شدن باتری هیچ گاه خاموش نشود و مدار کنترل همواره در حال شارژ باتری باشد. در صورتی که باتری کلا خراب شده و امکان دریافت شارژ ندارد. اغلب با تعویض باتری این مشکل برطرف خواهد شد ولی در مواردی نادرتر به صورت کلی ups معیوب شده و باید تعویض شود.

4- فراموش کردن باز کردن قفل دستی از جا قفلی

امیدوار هستیم این مورد را قبل از روبرو شدن با این مشکل مطالعه کرده باشید. جا قفلی‌های هوشمند سبب می‌شوند که اگر قفل دستی به کرکره زده شده بود، سیستم به صورت کلی کار نکند و تنها هنگامی به کار بیفتد که قفل را باز کنیم.ولی برویم به سراغ خرابی‌هایی که امکان دارد که بعد فشردن ریموت در زمانی که هنوز قفل را باز نکرده‌ایم اتفاق بیافتد.

از کار افتادن موتور

احتمال سوختن یا نیم سوز شدن موتور مخصوصا در مدل‌های توبولار بسیار بیشتر می‌باشد و امکان دارد پس باز کردن قفل متوجه شوید که موتور از کار افتاده است که باید تعمیر یا تعویض شود.

از تنظیم خارج شدن میکروسوئیچ

این مورد نیز امکان دارد اتفاق بیفتد. خوشبختانه احتمال از تنظیم خارج شدن کرکره برقی بیشتر از سوختن موتور می‌باشد که ما جلوتر در مورد روش تنظیم میکروسوئیچ توضیحات لازم را خواهیم داد.

غر شدن تیغه اول و دوم کرکره

در صورت از یاد بردن باز کردن قفل دستی این مورد حتما اتفاق خواهد افتاد. همه‌ی فشار موتور و کرکره بعد از زدن ریموت به تیغه اول و دوم آمده و آن دو را دفرمه خواهد کرد و گاهی امکلن دارد آن‌ها را از جا بکند. در این صورت باید یا با همان حالت کرکره کنار بیایید و یا سفارش دو عدد تیغه به عرض و رنگ کرکره برقی خود را بدهید.

5- از ریل خارج شدن کرکره

کرکره برقی هنگامی از ریل خارج خواهد شد که میکروسوئیچ به درستی کار نکند. اکنون می‌تواند دلیل این درست عمل نکردن خرابی در آن باشد یا موارد دیگر.

اگر با تنظیم میکروسوئیچ‌ها باز هم کرکره در محل مورد نظر قرار نگرفت بنابراین آن قطعه خراب شده و باید تعمیر شود. ولی علت‌هایی که سبب می‌شود که میکروسوئیچ از تنظیم بیفتاد مواردی است که سبب گیر کردن آن خواهد شد. مثلا از یاد بردن باز کردن جا قفلی یا قرارگیری مانع در مسیر کرکره برقی در زمان بسته شدن عواملی می‌باشد که سبب این کار خواهد شد. پس اگر این موارد برای شما پیش خواهد آمد ریموت در دستتان باشد که اگر کرکره اتوماتیک بیشتر از حد باز شد یا فشار زیادی در هنگام بسته شدن بیاورد با ریموت موتور را متوقف کنید و مشکل را برطرف کنید.

چگونه کرکره برقی را داخل ریل کنیم؟

اگر این اتفاق افتاد و کرکره برقی از ریل خارج شد باید خونسردی خود را حفظ کنید و از یک شخص دیگر کمک بگیرید. با ریموت کرکره را تا بالاترین حد برده و آن هنگام با دو چهارپایه یا نردبان که پیش تهیه کرده‌اید. یکی را سمت راست و یکی را سمت چپ کرکره قرار دهید و هر دو نفر به بالای هر کدام از آن‌ها روید. سیستم را خلاص کنید و آرام آرام آن را به سمت ورودی ریل هدایت کنید و پس از این که چند سانتی متری وارد ریل شد دوباره سیستم را به حالت اتوماتیک قرار دهید و با ریموت کرکره را پایین بیاورید. مراحل پایین آوردن کرکره را به صورت استپ استپ انجام دهید تا در صورت بروز مشکل متوجه آن شوید. بعد از این کار میکروسوئیچ‌ها را تنظیم کنید و سیستم را مجدد راه اندازی نمایید.

6- سوختن برد کرکره اتوماتیک

بعضی از موارد که کم هم نیستند اتفاق می‌افتند برد کرکره برقی بر اثر نوسان، آب خوردگی یا حتی بی‌علت خراب خواهد شد. در این گونه موارد کار بخصوصی برای تعمیر نمی‌توان انجام داد و در بیشتر موارد باید برد را تعویض کرد. برای تعویض برد نخست یک برد کرکره مشابه با برد قبلی خود تهیه کنید، برق ورودی را قطع کنید.

7-قطع شدن برق ورودی

شاید باور نکنید اگر بگوییم بیش از 15 درصد از کار افتادن کرکره برقی به دلیل قطع شدن فیوز ورودی برق کرکره برقی می‌باشد. بنابراین یکی از نخستین مواردی که باید چک شود برق ورودی ساختمان و اگر یک فیوز مجزا برای کرکره به کار برده شود چک کردن فیوز ورودی می‌باشد که شاید قطع شده باشد.

موردی که باید به آن دقت شود این است که امکان دارد قطع شدن فیوز به دلیل خرابی در موتور یا برد باشد و اگر بعد از وصل کردن فیوز دوباره آن قطع شد باید علت را از موتور یا رسیور کرکره پیدا کرد.

8- ضربه خوردن کرکره ریموتی

ضربه خوردن و آسیب دیدگی تیغه کرکره برقی

ضربه خوردن کرکره برقی بیشتر به دلیل برخورد خودرو با کرکره می‌باشد که در کرکره پارکینگ مشاهده کرده‌ایم. در این گونه موارد تعدادی از تیغه‌های کرکره آسیب دیده و قوس بر خواهند داشت. حتی مشاهده کرده‌ایم که گاهی تیغه‌ها از ریل خارج شده و آسیب به ریل نیز انتقال پیدا کرده است. اگر این مورد پیش آمد، سیستم را قطع کنید و با تعمیرکار کرکره برقی تماس برقرار کنید چرا که کار بسیاری قادر نیستند که انجام دهید. در مواردی که آسیب کم باشداین توانایی را دارید که با فشار آوردن از سمت مخالف به محل دفرمه شدگی تا حدودی از کرکره برای مدتی استفاده کنید اما اگر آسیب شدیدتر بود باید تیغه‌ها را عوض کنید.

9-نصب ناصحیح کرکره

اگر کرکره برقی درست نصب نشده باشد از روز اول نصب قطعا متوجه آن خواهید شد. صدای نامتعارف، گیر کردن و رها شدن، نصب نا‌تراز تمام این‌ها خروجی‌های نصب غیر استاندارد می‌باشد. ولی عوامل این مشکلات از تازه کار بودن نصاب، تراز نصب نکردن لوله که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، باد خور کم یا زیاد کرکره در ریل و حتی نصب نکردن بعضی موارد مانند کپس و واشر مویی می‌باشد. بنابراین مانند  همیشه توصیه ما به استفاده کردن و خرید از شرکت‌های با سابقه و معتبر کرکره اتوماتیک می‌باشد.

10-سوختن موتور

برق شهر متصل می‌باشد، چشمی کار می‌کند، چند ریموت همزمان عمل نمی‌کنند، مدار کنترل روشن و سالم است. بنابراین نتیجه می‌گیریم موتور سوخته و باید عوض شود.

احتیاط: علت استفاده کردن از برق شهری تنها در صورتی که آشنایی با این کار دارید امتحان کنید.

برای تست نهایی سیم موتور را مستقیما به برق شهر متصل کنید و اگر اصلا کار نکرد موتور سوخته و مراحل تعویض را در پیش بگیرید.

11-سقوط تیغه کرکره

در سال‌های گذشته به دلیل استفاده از تیغه‌های بی‌کیفیت با ضخامت کم مورد جدیدی به خرابی‌های کرکره برقی افزوده شده که کمی وحشتناک نیز هستند. کم شدن کیفیت تیغه سبب شده بخش عصایی یا محل اتصال تیغه‌ها به یکدیگر تاب و تحمل وزن بسیار کرکره را نداشته و در یک لحظه وا شده و کرکره‌های زیرین را رها کند. اگر این اتفاق برای شحصی افتاد، امیدوار هستیم خسارات جانی یا مالی را به دنبال نداشته باشد. نخستین کاری که باید انجام دهید شکایت از فروشنده کرکره برقی و سفارش تیغه‌های با کیفیت می‌باشد که باید انجام دهید.

12-خراب شدن موتور یا مکانیزم موتور سانترال

موتور‌های سانترال در گذشته بسیار به کار برده می‌شد و در حال حاضر به ندرت نصب خواهد شد. دلیل عدم استقبال استفاده بسیار از مکانیزم‌هایی می‌باشد که سبب سهولت حرکت کردن کرکره به یمت پایین بالا خواهد شد. مثلا استفاده کردن از شفت و فنر که امکان دارد هر کدام از آن‌ها به همراه موتور به مشکل بخوردند. بنابراین اگر موتور سانترال دارید و سال‌ها است برای شما کارکرده است باید آرام آرام به فکر عوض کردن آن و جایگزینی با موتورهای ساید باشید.

این دوازده مورد شایع‌ترین علت خرابی کرکره برقی می‌باشند که در خیلی از موارد با عیب‌یابی مشکل می‌توان بدون احتیاج به تکنسین خاصی به تعمیر کرکره برقی پرداخت.

تماس