هزینه تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای در برخی موارد ممکن است درب اتوماتیک خراب شود که در این صورت باید با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید و درب اتوماتیک شیشه ای را تعمیر کنید.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای تخصصی است که انجام آن به تجربه و مهارت کافی مانند تعمیر سایر لوازم برقی نیاز دارد. بنابراین تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای باید توسط تعمیرکاران متخصص و مجرب انجام شود.

درب اتوماتیک شیشه ای دارای مجموعه ای از قطعات، لوازم جانبی، فریم، چشمی ها و… می بشد. بنابراین در هنگام نصب درب اتوماتیک این مجموعه در اختیار صاحبان درب اتوماتیک قرار می گیرد. هنگامی که یکی از این قطعات از کوچکترین به بزرگ ترین قطعات خراب می شود، بدون اینکه هیچ قطعه دیگری تعویض شود، تعمیر یا تعویض می شود.

همانطور که گفته شد ممکن است درب اتوماتیک شیشه ای آسیب دیده باشد که در این صورت باید با کارشناسان تماس بگیرید و درب اتوماتیک شیشه ای را تعمیر کنید. در این صورت معمولا کارشناسان به محل مورد نظر مراجعه کرده و پس از بررسی های لازم هزینه تعمیر درب را به طور تقریبی برآورد می کنند. معمولا تعمیرکاران زمانی که درب را از مراکز معتبر تعمیر می کنند، پس از تعمیر آن، گارانتی به شما ارائه می دهند که بر اساس آن، در صورتی که درب طبق مدت تعیین شده در گارانتی دچار همان آسیب شود، درب به صورت رایگان تعمیر می شود.

هزینه تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای از جمله نوع خرابی، درجه خرابی و … متفاوت است. به عنوان مثال، گاهی اوقات ممکن است یک قطعه آسیب دیده در درب اتوماتیک نیاز به تعویض و تعمیر نداشته باشد، اما در برخی موارد ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. بنابراین هزینه تعویض قطعه با تعمیر قطعه متفاوت و معمولاً بیشتر است.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

امروزه با پیشرفت تکنولوژی درب های جدیدی به نام درب اتوماتیک تولید می شود که مزایای زیادی نسبت به درب های قدیمی دارد و همین امر باعث شده این گونه درب ها طرفداران زیادی داشته باشند. یکی از این مزیت ها مصرف انرژی آنهاست که نسبت به درب های دیگر بسیار کمتر است. همچنین قابلیت حرکت در جهت محور عمودی و افقی را دارند.

از درب های اتوماتیک در اکثر مکان ها اعم از اماکن تجاری، مراکز صنعتی، ساختمان ها، بیمارستان ها و … استفاده می شود زیرا باعث ایجاد آسایش و امنیت در محیط مورد نظر می شود. در واقع درب اتوماتیک توسط ریموت کنترل یا چشمی های حساس به نور یا حرکت باز و بسته می شود. درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که یکی از آنها درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.

استفاده مداوم از درب اتوماتیک شیشه ای باعث کاهش عملکرد آن و در نتیجه آسیب دیدن درب به مرور زمان می شود.

درب های شیشه ای اتوماتیک مانند سایر ماشین ها دارای قطعات متحرکی هستند که باید به طور مرتب آنها را بررسی کنید تا از درست کارکردن آنها مطمئن شوید. بنابراین باید به صورت دوره ای اقداماتی را برای بهبود عملکرد درب اتوماتیک و جلوگیری از خرابی های احتمالی انجام دهید. به عنوان مثال، روغن کاری قطعات از زنگ زدگی آنها جلوگیری می کند.

مواردی که باعث آسیب یا اختلال در درب های شیشه ای اتوماتیک می شود که باید تعمیر کنید. برخی از این موارد به شرح زیر است.

یکی از مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای، پایان عمر مفید قطعات است که در این صورت معمولا با تعمیر و یا تعویض قطعات مشکل برطرف خواهد شد. به عنوان مثال، در برخی موارد ممکن است درب اتوماتیک با قطع برق باز یا بسته نشود. در حالی که اپراتور نصب شده بر روی دستگاه دارای باتری پشتیبان بوده و به دلیل اتمام عمر مفید باتری، درب آن آسیب می بیند. در واقع باتری درب اتوماتیک مانند باتری های دیگر مانند باتری موبایل عمر مفیدی دارد و باید سالیانه تعویض شود.

یکی دیگر از عواملی که باعث خرابی درب اتوماتیک شیشه ای می شود، خرابی سنسور درب اتوماتیک است. در واقع این مشکل ممکن است ناشی از شستن نامناسب درب یا برخورد با سنسور درب باشد. در این موارد، تعمیرکار سنسور درب را مجددا تنظیم می کند تا به حالت عادی برگردد. همچنین ممکن است سنسور درب را تعویض کند.

نکته مهمی که در تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای باید مورد توجه قرار گیرد، اطمینان از سالم بودن ریل و کاور درب است. این قسمت از درب اتوماتیک شیشه ای نسبت به سایر قطعات کمتر آسیب می بیند.

در واقع به مرور زمان این قطعات فرسوده می شوند که معمولاً هنگام تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک باید آنها را تعویض کنید.

یکی دیگر از دلایل خرابی درب اتوماتیک خرابی موتور است که نیاز به تعمیر دارد. درب اتوماتیک شیشه ای در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود. بنابراین موتور آنها با یکدیگر متفاوت است. هنگامی که موتور درب خراب می شود، تعمیرکار آن را بررسی و تعمیر می کند و در صورت نیاز آن را تعویض می کند.

نتیجه گیری

یکی از مواردی که پس از ساخت و نصب درب اتوماتیک شیشه ای باید به آن توجه و انجام شود سرویس دوره ای درب اتوماتیک می باشد. در واقع سرویس دوره ای و منظم درب اتوماتیک شیشه ای باعث افزایش طول عمر آن و همچنین جلوگیری از آسیب احتمالی درب می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای ممکن است به مرور زمان آسیب ببیند که برای تعمیر آن باید با مرکز معتبر تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای تماس بگیرید. در واقع عوامل زیادی می توانند باعث خرابی درب اتوماتیک شوند که در این مقاله به توضیح برخی از آنها پرداختیم. همچنین عوامل زیادی در هزینه تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای موثر هستند که از جمله آنها می توان به میزان خرابی، نوع خرابی، نوع قطعه تعویض یا تعمیر شده و … اشاره کرد.

تماس