عیب یابی جک پارکینگی الکترومکانیکی 220 ولت

همانطور که در صفحات معرفی نصب و تعمیر جک پارکینگی توضیح داده شده است; جک های پارکینگی به 2 نوع بازویی و ریلی تقسیم می شوند. خود جک های بازویی به دو نوع 220 ولت و 24 ولت تقسیم می شوند. عیب یابی جک های پارکینگ الکترومکانیکی جک های بازویی 220 ولتی نیز به دو نوع الکترومکانیکی و هیدرولیک تقسیم می شوند. جک های 24 ولتی گروهی از جک ها هستند که با برق 24 ولت DC کار می کنند.

این جک ها معایب و مزایایی نیز دارند. در این صفحه مشکلات احتمالی پیش آمده برای این نوع جک ها را معرفی می کنیم. در این صفحه نکات کلیدی بیشتری برای عیب یابی جک پارکینگی الکترومکانیکی و تعمیرات جزئی این نوع جک پارکینگی و انواع دیگر ارائه خواهیم داد.

به مجموعه ای از جک های پارکینگی گفته می شود که نیروی دورانی تولید شده موتور را توسط گیربکس به بازوها منتقل می کند و عملیات باز و بسته شدن در را انجام می دهد و همچنین از ولتاژ ورودی مستقیم 220 ولت استفاده می کند. در این مقاله به مشکلاتی که در این جک ها یافت می شود که اکثرا رایج هستند اشاره می کنیم.

الف: جک بازویی درب را به طور کامل نمی بندد یا کاملا باز نمی کند:

پاسخ: در زیر برخی از ایراداتی که باعث ایجاد چنین مشکلی در جک های پارکینگی 220 ولت می شود را بیان و توضیح داده ایم. اما در واقع تمامی مواردی که در زیر توضیح داده می شود باید توسط تکنسین فنی مربوطه انجام شود. در غیر این صورت علاوه بر حل نشدن مشکل، مشکل را حادتر کرده و یا برای جک های پارکینگ مشکل جدیدی ایجاد می کنید.

1- خازن یا استارتر جک ها ضعیف شده اند:

همانطور که در صفحه نصب جک پارکینگ توضیح داده شده است. جک های پارکینگی 220 ولت از استارت یا خازن برای راه اندازی یا ایجاد اختلاف فاز استفاده می کنند که وقتی این استارتر ها مشکل مشابه دارند ضعیف می شود.

در این صورت باید این استارتر ها تعویض و خازن جدید با نظر تکنسین فنی متخصص نصب شود. هر جک خازن مخصوص به خود را دارد. بنابراین، خازن ها را بدون مشورت با تکنسین تعویض نکنید. زیرا تعویض نامناسب خازن علاوه بر کاهش عمر مفید موتورها باعث اختلال در عملکرد مدار کنترل و همچنین جک های موتور می شود.

2- سفت شدن لولای درب:

یکی از مهم ترین شرایط نگهداری از جک های پارکینگی روان بودن و روغن کاری دوره ای لولاها می باشد. در صورت روان نبودن لولای در علاوه بر اینکه به جک های پارکینگی فشار وارد می کند و به آنها آسیب می رساند. بنابراین لازم است از روان بودن درب به صورت منظم و دوره ای مطمئن شوید.

3- موتور جک ها در اثر باز و بسته شدن پی در پی بیش از حد داغ می شوند:

جک های پارکینگی 220 ولت در صورت باز و بسته شدن چندین بار پشت سر هم موتور آنها داغ می شود و این گرمایش باعث کاهش سرعت موتور و در نتیجه کاهش سرعت بازو می شود.

بنابراین در مکان هایی که برای چند لحظه تردد زیاد می شود، درب را باید همیشه باز گذاشت و یا به گونه ای مدیریت کرد که به طور مداوم باز و بسته نشود و پس از هر باز و بسته شدن حداقل 30 دقیقه، موتورها خاموش شوند و استراحت کنند. بعنوان جلوگیری از بروز این مشکل، برای عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

4- تغییر کردن مقادیر برنامه ریزی مدار فرمان:

عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی، مقادیر برنامه ریزی برد یا مدار کنترل جک های پارکینگی 220 ولت به ندرت تغییر می کند. مگر اینکه کسی داوطلب شده باشد تا یک الگوی زیبا ارائه دهد؟ اما در برخی موارد مشاهده شده است که مدار کنترل به دلیل نقص مقادیر را به درستی محاسبه نمی کند و زمان و اعداد را به درستی اعمال نمی کند. در نتیجه جک پارکینگ یا خیلی کم یا خیلی زیاد کار می کند. در این صورت برای تعمیر مدار فرمان باید با تکنسین فنی مربوطه مشورت کنید. برای عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی

در مرحله اول باید بررسی کنید که آیا ریموت فلاشر روشن می شود یا خیر؟

الف): اگر فلاشر روشن نمی شود:

اولین قدم این است که مطمئن شوید فیوز برقی که برق جک های پارکینگ را تامین می کند وصل است. پس از اطمینان از وصل بودن فیوز، درب مدار فرمان را باز کنید و مدار ورودی برق را با فازمتر برق چک کنید و از اتصال 220 ولت به مدار فرمان اطمینان حاصل کنید. برای عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

تمامی مدارهای فرمان جک های پارکینگی استاندارد 220 ولت دارای فیوز شیشه اضطراری بر روی مدار فرمان هستند که در این مرحله باید آن را بررسی کنید.

فیور شیشه را می توان با چسباندن سیم نازکی که از آن رد شده، سالم بودن آن را تشخیص داد. اما بهترین و مطمئن ترین راه برای تست فیوز استفاده از مطمئن ترین و بهترین آن است که با گرفتن اهمتر می باشد که با گرفتن بوق یا همن بیزر در دو طرف فیوز می توان تشخیص داد که فیوز سالم است یا خراب. در غیر این صورت هیچ تشخیصی قطعی و دقیق نیست. برای عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

ب): اگر فلاشر روشن است:

خطای نوشته شده در صفحه دیجیتال مدار فرمان باید خوانده شود (در صورت دیجیتال بودن مدار فرمان):

در صورت وجود برق در داخل مدار، موارد زیادی می تواند این مشکل را ایجاد کند که بسته به نوع جک و خطای داده شده متفاوت است.

اما بزرگترین مشکلی که در عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی می توان به آن اشاره کرد، بررسی سنسورهای چشمی بین درها است. اکثر جک های پارکینگی در صورت آسیب دیدن چشمی باز یا بسته نمی شوند. در برخی از جک ها فقط باز می شوند و بسته نمی شوند. اما در این مورد نیز باید چشمی ها را آزمایش کرد.

روش تست سنسور چشمی به این صورت است که وقتی در حال تعمیر سنسور چشمی هستید، یکی از چشمی ها باید صدی تیک رله را بدهد. به گونه ای که اگر چشمی اصلی را با دست لمس کنید، می توانید صدای تیک تیک رله را با حرکت دست بشنوید.

اگر چشمی ها هیچ صدا یا واکنشی نشان نمی دهند، علت می تواند نقص یا قطع برق سنسور چشمی باشد. در جک های سیماران، پروتکو، میلان، مدارهای فرمان MS1 و رامونو و همچنین اکثر مدارهای کنترل دیجیتال، پیام خطا در صفحه دیجیتال پیام FH یا TC وجود دارد. بنابراین اگر چنین پیام هایی را می بینید قطعا مشکل از چشمی است.

اگر موتور جک شماره 1 قطع شود یا به هر دلیلی کار نکند جک شماره 2 به دلیل قرار گرفتن زیر درب شماره 1 نمی تواند باز شود اما در اکثر مدارهای فرمان جک پارکینگی اگر موتور جک 1 قطع شود. ، مدار فرمان فرمان باز شدن جک ها را نمی دهد و در برخی مدارها خطای TAP1 یا ERR2 یا با علامت های دیگر را اعلام می کند. برای عیب یابی جک پارکینگ، به صورت الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

خرابی موتور می تواند به دلایلی مانند قطع شدن سیم جک، بیرون آمدن سوکت، خرابی یا سوختن موتور جک، خرابی مدار فرمان و … رخ دهد که توسط تکنسین فنی به درستی تشخیص داده می شود. برای عیب یابی جک پارکینگی الکترومکانیکی می توانید با ما در ارتباط باشید.

ج): یکی از جک های بازویی تا نیمه باز می شود:

این مشکل زمانی رخ می دهد که یکی از سیم های جک آسیب دیده یا نیمه قطع شود. در این حالت فقط دهانه جک ثابت است و باید توسط تکنسین تعمیر شود.

اگر پیم انتهایی ماردان بریده شود، ماردان تا جایی که داخل لوله تلسکوپی گیر نمی کند می چرخد و به محض گیرکردن در لوله تلسکوپی جک پارکینگی از چرخش و حرکت باز می ایستد. این مشکل نیز باید توسط تکنسین در تعمیرگاه مخصوص بررسی و تعمیر شود. بنابراین بریدن قرقره به صورت خودکار اتفاق نمی افتد و قطعا مشکل دیگری باعث چرخش قرقره شده است. برای عیب یابی جک پارکینگ الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

همانطور که در صفحات قبل توضیح داده شد، جک های پارکینگی 220 ولتی دارای خازن استارتر هستند. در صورت ضعیف شدن این خازن ها، جک ها با سرعت کمتری حرکت می کنند و تا پایان زمان در نظر گرفته شده توسط برد، مسیر مشخص شده را طی نمی کنند.

ما رایج ترین مشکلاتی که در جک های پارکینگ الکترومکانیکی 220 ولت رخ می دهد را شرح داده ایم. حال در صورت وجود هرگونه مشکل دیگری برای جک پارکینگی شما، پشتیبانی ——– آماده پاسخگویی به سوالات شما و در صورت نیاز تکنسین به محل اعزام می باشد. برای عیب یابی جک پارکینگی الکترومکانیکی می توانید با تکنسین های ما در تماس باشید.

جهت نصب سنسور چشمی، نصب جک پارکینگی، تعمیر سنسور چشمی، تعمیر جک پارکینگی، تعمیر جک بازویی، تعمیر موتور ریلی، نصب جک بازویی، نصب موتور ریلی، نصب کرکره برقی، تعمیر کرکره برقی، نصب فلاشر، تعمیر فلاشر، نصب قفل برقی، تعمیر قفل برقی در ایران، می توانید از قسمت های تماس در وب سایت ما با ما تماس بگیرید.

تماس