آیا جک های برقی پر سر و صدا هستند؟

امروزه به ندرت در هایی را می بینیم که با درب های اتوماتیک باز و بسته نمی شوند. این درب ها به دلیل مزایای فراوانی که دارند توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. درب های اتوماتیک با وجود مزایای فراوانی که از جمله امنیت و راحتی دارند، گاهی اوقات دچار اختلال و حتی مزاحمت می شوند.

یکی از این اختلالات در این درب ها صدای جک برق است. گاهی اوقات این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما با مراقبت منظم از جک ها می توان تا حدود زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

در این مقاله به بررسی عوامل ایجاد این مشکل پرداخته و همچنین راه هایی برای رفع آن در اختیار شما قرار داده ایم.

علت های سر وصدای جک برقی:

جک های برقی معمولاً نویز ندارند، اما گاهی اوقات جک های برقی سروصدا می کنند که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در اینجا به بررسی برخی از علل می پردازیم:

اگر اتصالات جک پارکینگی به درستی و در کنار هم قرار نگرفته باشند می توانند باعث ایجاد صدای غیرعادی در قسمت جک شوند. اگر به این مشکل و قرار گرفتن اتصالات در کنار هم رسیدگی نشود، قسمت های متعددی آسیب دیده و جک پارکینگ دچار مشکل جدی می شود.

جک های برقی باید هر از چند گاهی به طور مداوم روغن کاری شوند. این به این دلیل است که به قطعات و اتصالات اجازه می دهد در حین انجام عملکرد و حرکت خود به درستی کار کنند. عدم روغن کاری باعث ایجاد صدای جک برقی و ایجاد مشکل در جابجایی اتصالات و قطعات می شود.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث ایجاد صدای زیادی در موتور جک پارکینگی شود، قدیمی بودن جک برقی و نوع موتور آن است. چون موتورهای قدیمی دارای جاروبک هستند که صدای زیادی ایجاد می کند.

جک های بازویی به دلیل ساختار نصب و نصب بر روی زمین عموماً پر سر و صدا هستند.

جک برقی پارکینگی ایرانی شامل دو دسته الکترومکانیکی و الکتروهیدرولیک می باشد. طبق تجربه، صدای جک های الکتروهیدرولیک کمتر از جک های الکترومکانیکی است.

با توجه به دلایلی که ذکر شد، بهتر است هر زمان که متوجه صدای شدید جک برق شدید، علت را بیابید و آن را تعمیر کنید. این از آسیب جدی به جک برقی جلوگیری می کند.

راه حل برای کاهش سر وصدای جک برقی:

در انتخاب جک های برقی برای درب پارکینگ یکی از مواردی که افراد به آن توجه زیادی می کنند صدای جک های برقی است. راه حل هایی برای کاهش صدای جک های برقی درب های پارکینگ وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

همانطور که گفتیم جک ها به دو دسته الکترومکانیکی و الکتروهیدرولیک تقسیم می شوند. صدای جک الکتروهیدرولیک نسبت به نوع دیگر کمتر است اما قیمت این جک بالاتر از نوع دیگر است. برای کسانی که می توانند جک الکتریکی هیدرولیک بخرند، این ممکن است ایده خوبی باشد. اما گاهی امکان خرید انواع دیگر جک ها وجود ندارد، در ادامه راه حل های دیگری را برای کاهش صدای جک های برقی بررسی می کنیم.

اولین قدم این است که نوع صدا را شناسایی کنید و مطمئن شوید که صدا از کدام ناحیه از جک اتوماتیک است. قبل از انجام این کار، بهتر است بین صدای بلبرینگ، چرخ دنده و صدای اصطکاک بین دو سطح فلزی بر روی هم را شناسایی کنید. زیرا در حل مشکل به شما کمک زیادی می کند.

پس از تشخیص صدا و محل آن، از مقدار کمی روان کننده در محل صدا استفاده می کنیم. اگر همچنان صدای غیر عادی از جک برق شنیدید، جک را از سیستم برق جدا کرده و چرخ دنده ها و بلبرینگ ها را بررسی کنید. اگر در این زمینه تخصص ندارید، از تکنسین سیستم های درب اتوماتیک کمک بگیرید.

یکی از دلایل صدای جک برقی قدیمی بودن موتور آن است. موتورهای قدیمی تر دارای جاروبک هستند. در عوض، موتورهای جدید بدون جاروبک هستند. موتورهای جک جدید گرمای کمتری تولید می کنند و در نتیجه اصطکاک و صدای کمتری ایجاد می کنند.

استفاده از جک های زیرسطحی به جای جک های بازویی علاوه بر کاهش صدا باعث زیباتر شدن محیط درب نیز می شود. اما به دلیل سرویس دهی ضعیف این جک ها در بین مردم محبوبیتی ندارند و صدای جک را به هزینه های ضعیف سرویس و بازسازی ترجیح می دهند.

هر چیزی که وارد موتور، دنده ها و شفت ها می شود، باعث کند شدن قطعات جک الکتریکی و ایجاد صدا می شود. علاوه بر این، ورود گرد و غبار، کثیفی و رطوبت به جک برق می تواند صدمات زیادی را به همراه داشته باشد. پس برای افزایش دوام و طول عمر جک برقی اتوماتیک، قطعات جک برقی را تمیز نگه دارید.

با بررسی موارد فوق می توانید از ایجاد صدا و آسیب دیدن جک برق جلوگیری کنید. راه های دیگری مانند گریس و روغن کاری لولاهای درب و … از صدای جک های برق جلوگیری می کند.

بهترین راه حل برای سر و صدای جک برقی

همانطور که گفته شد، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود جک های الکتریکی به صدا درآیند. اما مطمئن ترین راه برای جلوگیری از سر و صدای جک های برقی استفاده از بهترین برند و خرید از مطمئن ترین و معتبرترین فروشگاه اینترنتی است. جک های برقی که ما در اختیار متقاضیان قرار می دهیم دارای ویژگی های زیر است:

نتیجه گیری:

در این مقاله به بررسی علل صدای جک پارکینگ و راه های پیشگیری از آن پرداختیم با این حال، اگر برخی از این علل به درستی تعمیر نشوند، ممکن است دوباره صدا و حتی آسیب به قطعه وارد شود. پس بهتر است برای جلوگیری از این مشکلات به یک تکنسین مجرب در این زمینه مراجعه کنید. البته می توان گفت که با خرید جک برقی مطمئن می توان از تمامی این مشکلات جلوگیری کرد پس برای اطلاعات بیشتر از محصولات ما دیدن فرمایید.

تماس