تعمیر کرکره برقی فروشگاه و منزل

یکی از راهکارهایی که می تواند از تعمیر کرکره برقی و هزینه های آن جلوگیری کند، ارائه خدمات نگهداری و خدمات لازم در زمان مورد نیاز می باشد. در فصولی که ترافیک بیشتر است، توجه بیشتر به کرکره برقی می تواند از خرابی زودرس جلوگیری کند.

خنک شدن هوا می تواند عاملی برای عملکرد ضعیف موتور کرکره برقی یا جک کرکره برقی و فنر باشد که از حرکت این کرکره های اتوماتیک با سرعت مناسب جلوگیری می کند. این در فصول گرم کمتر رایج است.

در صورت آسیب دیدن تیغه های کرکره برقی و اختلال در عملکرد آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. شرکت ما با سابقه طولانی در زمینه درب های اتوماتیک و یراق آلات آن یکی از معتبرترین و مطرح ترین شرکت ها در این صنعت می باشد.

از آنجایی که کرکره برقی در هر ساختمان یا فروشگاهی امنیت دارد، بهتر است برای تعمیر کرکره برقی از شرکت های معتبری که تکنسین های حرفه ای و قابل اعتمادی دارند استفاده کنید.

ما توانسته ایم تمامی مدل های موتور کرکره اتوماتیک و تیغه های مختلف را تعمیر و سرویس کنیم و  شما دغدغه تامین قطعات و عدم تعمیر کرکره برقی خود را نخواهید داشت.

با گذشت سالها تجربه و خدمات مطلوبی که زمینه تعمیر کرکره برقی ارائه داده ایم توانسته ایم رضایت مشتریان خود را جلب و همیشه تامین قطعات و خدماj با کیفیت را در الویت کاری خود خود قرار داده ایم.

برای تعمیرکرکره درب پارکینگ باید کارهای زیر را انجام دهید:

الف – روغن کاری کرکره برقی

این یکی از مهمترین و شاید مهمترین وظایف در تعمیر و نگهداری برق یک پارکینگ است. روغن پاشی روی قطعات متحرک می تواند در بهبود عملکرد آنها موثر باشد. در نظر داشته باشید که به مقدار یکسانی نیاز ندارند، اما این کار از رسیدن آب و رطوبت  به این قسمت ها جلوگیری می کند.

ب – گریس مناسب برای کرکره برقی

کار دیگری که می توان انجام داد استفاده از گریس با کیفیت برای روغن کاری قطعات است. این کار باعث افزایش طول عمر قطعات و نرم‌تر شدن آن می‌شود.

ج – تراز نمودن کرکره برقی

در صورت تراز نبودن درب کرکره برقی پارکینگ، فشار اضافی بر روی درب ایجاد می شود که باعث می شود هنگام باز شدن درب، وزن به صورت یکنواخت روی جک ها و فنرهای کرکره برقی توزیع نشود. این موضوع در صورت تداوم، آسیب جدی به درب کرکره برقی وارد می کند و نیاز به تعمیرات جدی دارد. کافی است درب را تراز کنید و بدین ترتیب وزن مناسب را با فشار تنظیم شده روی درب اعمال کنید تا به راحتی باز و بسته شود و عمر قطعات افزایش یابد.

اگر می خواهید بدانید کرکره برقی تراز است یا خیر، باید درب را کاملا ببندید. اگر به اپراتور متصل است، آن را بکشید و تسمه ای را که به اهرم وصل شده است رها کنید. وقتی درب تا نیمه بالا می رود، اگر در همان حالت باقی بماند و سریع به سمت پایین برگردد، می توان گفت کرکره برقی در وضعیت خوب و متعادلی قرار دارد.

اگر کرکره برقی تراز نیست اقدامی نکنید. این کار تخصصی است و لازم است ایمنی لازم در این زمینه رعایت شود زیرا کرکره برقی وزن زیادی دارد و اگر بدون تخصص و تجربه این کار را انجام دهید دچار مشکل می شوید. کافی است با ما تماس بگیرید و از یک متخصص حرفه ای بخواهید و به عبارتی کار را به کاردان بسپارید.

همچنین خوب است توجه داشته باشید که اگر کرکره برقی در هنگام قطع برق که باید به صورت دستی باز شود به خوبی تراز نشده باشد، این کار مشکل خواهد بود و اگر کرکره برقی پارکینگ به خوبی باز یا بسته نشود و در تعادل کامل نباشد، قطعاً مشکل خواهید داشت.

چرا درب کرکره برقی بالا نمی رود ؟

بالانرفتن درب کرکره برقی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که با آن مواجه می شوید و باعث باز ماندن یا بسته نشدن آن می شود. دلایل زیادی برای این مشکل وجود دارد، از جمله مشکل در وصل شدن کرکره. این امکان وجود دارد که سیم های برق یا فیوزهای کرکره ویا اتصالات آنها آسیب دیده باشد. برای این کار می توانید اتصال برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید این قسمت به درستی کار می کند.

تعمیر ریموت کرکره برقی

یکی دیگر از دلایل نیاز به تعمیر کرکره برقی در فروشگاه خراب بودن ریموت کرکره برقی است. این مشکل حتی می تواند به دلیل تمام شدن باتری ریموت دستگاه باشد. اگر چراغ کنترل از راه دور خاموش یا کم نور است، ابتدا باتری ها را بررسی کنید. در صورت عدم وجود مشکل باطری می توانید از کارشناسان با تجربه برای تعمیر ریموت کنترل کرکره برقی کمک بگیرید.

خرابیموتور کرکره برقی

یکی از مهمترین قطعات در کرکره برقی مغازه موتور آن می باشد که دارای دو نوع لوله ای یا جانبی می باشد. اگر متوجه مشکلات شدید کرکره با خرابی موتور کرکره برقی شدید، فوراً از متخصص کمک بگیرید. عملکرد موتور کرکره برقی تامین نیروی مورد نیاز برای باز یا بسته کردن درب است. اگر مختل شود، کل عملکرد کرکره برقی مختل می شود. درب های کرکره ای برقی بسیار پرطرفدار هستند، عمدتاً به این دلیل که توانسته اند امنیت ساختمان، پارکینگ یا فروشگاه را تامین کنند، اما اگر موتور آنها از کار بیفتد، می تواند باعث ایجاد مزاحمت و کاهش امنیت آن شود. اگر موتور به خوبی نگهداری و سرویس شود عمر مفیدی خواهند داشت و کمتر آسیب می بینند. اما در صورت نیاز به تعمیر درب کرکره برقی در قسمت موتور با کارشناسان حرفه ای  تماس بگیرید. مطمئن باشید تیم فنی و  دوره های لازم را در این زمینه دیده اند و در خصوص تعمیر کرکره اتوماتیک شما به بهترین نحو عمل خواهند کرد.

ایمن بودن کرکره برقی

یکی از مهمترین مسائل در نصب کرکره برقی ایمنی آن است. به عبارت دیگر می توان مطمئن بود که اگر اجسامی در مسیر بسته شدن و باز شدن کرکره برقی قرار گیرند، کرکره برقی از حرکت باز می ایستد یا به آن نزدیک نمی شود و یا پس از نزدیک شدن سریع به عقب باز می شود.  یکی از راه های آزمایش این است که یک شی را جلوی چشمی کرکره برقی قرار دهید و در را با ریموت کرکره برقی ببندید. اگر درب حرکت نکند، سیستم به خوبی کار می کند.

اما برای کنترل عملکرد کرکره برقی، یک مانع حدود یک و نیم اینچ زیر سنسور و سر راه قرار دهید و بستن در را با ریموت یا با کنترل دیواری انتخاب کنید. اگر درب باز باشد، به حالت عادی باز می گردد. در نظر داشته باشید که ایمنی در اینجا بسیار مهم است و در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به تعمیر کرکره برقی با کارشناسان مجرب  تماس بگیرید.

تعمیر موتور کرکره برقی

اگر احساس می کنید مشکل درفیوز یا دستگاه مرکزی کرکره برقی است، لازم است این موضوع را کنترل کنید، ضمن فشار دادن دکمه ای روی ریموت، گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کنید، وجود صدای رله، علامت سلامتی ریموت، دستگاه مرکزی و فیوزمی باشد. اما در حالی که هیچ صدایی شنیده نمی شود، ابتدا فیوز را چک کنید. اگر فیوز سالم باشد، خطا در سیم های ورودی یا برد مدار الکترونیکی است.

اگر صدایی از دستگاه مرکزی نمی شنوید، ابتدا باید از سالم بودن فیوز مطمئن شویم. اگر فیوز هم سالم بود حتما برد مدار یا سیم های ورودی آن مشکل دارد.

در این مواقع حل مشکل کرکره برقی نیاز به تخصص دقیق تری دارد و بهتر است تعمیر کرکره برقی خود را به تعمیرکار کرکره برقی بسپارید تا دچار مشکلات جدی تری نشوید و اطمینان بیشتری داشته باشید.

گاهی اوقات درب کرکره برقی باز و بسته نمی شود. این احتمال وجود دارد که جک های بازویی که باید تعویض شوند مشکل داشته باشد.

عامل دیگر می تواند آسیب دیدگی چشمی باشد که از باز یا بسته شدن درب جلوگیری می کند. این چشمی ممکن است قطع شده و مانع از رسیدن اشعه مادون قرمز به گیرنده شود و در نتیجه مانع باز یا بسته شدن درب کرکره برقی شود. دلیل قطعی چشمی نیز می تواند کثیف بودن آن باشد. پس ابتدا از تمیز بودن آن مطمئن شوید. همه این عوامل می تواند باعث شود که شما نیاز به تعمیر کرکره برقی را احساس کنید.

امروزه با ظهور کرکره های هوشمند، در برخی موارد چشمی با نور خورشید مختل می شود. این مشکل با ایجاد سایبان در ناحیه چشمی برطرف می شود. با تمام این توضیحات اگر هنوز چشمی درب کرکره برقی خوب کار نمی کند باید آن را تعویض یا تعمیر کنید.

 سر و صدای کرکره برقی :

اگر کرکره برقی آنقدر پر سر و صدا است که صدای آن برای شما و همسایگا نتان آزاردهنده است، ممکن است به دلیل نصب ضعیف باشد. در طول مراحل نصب، احتمالاً تمام اصول رعایت نشده برای این کار بهتر است از یک متخصص مشاوره لازم را دریافت کنید.

تعمیر کرکره برقی

معمولاً خرابی کرکره برقی دلایل مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آنها عدم مراقبت و نگهداری مناسب است. اما عوامل دیگری که منجر به تعمیر کرکره برقی “نگهداری درب غلتکی” می شود نیز می تواند از عوامل طبیعی باشد. این دستگاه دارای قطعات زیادی است که در صورت خرابی هر یک از آنها می تواند کل سیستم را تحت تاثیر قرار دهد.

به محض اینکه با کوچکترین مشکلی مواجه شدید، اولین اقدام مناسب این است که از متخصص در این زمینه درخواست کنید و مشاوره لازم را دریافت کنید و سپس تعمیر کرکره برقی خود را به آنها بسپارید.

تعمیر سنسور درب کرکره برقی

اگر چشم ایمنی (فوتوسل) آسیب ببیند، درب باز یا بسته نمی شود زیرا تماس ریموت با چشمی کرکره برقی قطع می شود. گاهی اوقات دلیل کار نکردن چشمی تمیز نبودن یا خارج از تراز بودن آن است. پس در مرحله اول آنها را تمیز کنید. اگر باز هم کار نکرد، با یک متخصص تماس بگیرید. از دیگر عواملی که باعث می شود چشم ایمنی درب کرکره برقی کار نکند و نیاز به تعمیر کرکره برقی داشته باشد به شرح زیر است:

  1.  اگر آب وارد قسمت چشمی شود باعث سولفاته شدن آن و از کار افتادن هر دو فتوسل می شود. برای جلوگیری از این امر باید دور چشمی را به خوبی با چسب آکواریوم بپوشانید.
  2.  مورد دیگر این است که سیم های برق یا پلاتین چشمی ممکن است آسیب دیده یا از جای خود خارج شده باشند. در این زمینه بهتر است توسط متخصص بررسی شود.
  3.  تمیز نبودن و غبار آلود بودن چشمی ها نیز می تواند مشکل ساز شود. می توانید به راحتی فریم چشمی را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.
  4.  قرار گرفتن چشمی در معرض نور مستقیم خورشید می تواند به آنها آسیب برساند.
  5.  در برخی موارد ماشین ها و لوازم جانبی با چشمی برخورد کرده و باعث شکستگی و از کار انداختن آن می شود.
تماس