مناسب ترین جک پارکینگی، امروزه حضور گسترده برندهای مختلف ایرانی و خارجی در بازارهای رقابتی، انتخاب مناسب ترین جک پارکینگی را با مشکل مواجه کرده است، هرچند شرایط اقتصادی کنونی نیز باعث شده تا در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشیم. اما خبر خوب این است که شما عزیزان می توانید با یادگیری چند نکته ساده و توضیحات تخصصی در مورد هر یک از خرید این نوع محصولات آگاهی بیشتری پیدا کنید. در نهایت، انتخاب با شماست! پس لطفا با ما همراه باشید.

با پیشرفت صنعت و تکنولوژی امروزه انواع مختلفی از جک های الکترومکانیکی یا هیدرولیک وجود دارد. محل نصب ساختمان شما چیست؟ و اینکه چقدر تردد خودرو انجام می شود و همچنین عرض و وزن درب در انتخاب جک بسیار مناسب و موثر است. در نهایت، می خواهید درب پارکینگ خود را از راه دور باز کنید، یا شاید یک سیستم مخابراتی داخلی بهتر. راه های مختلفی برای باز کردن درب اتوماتیک وجود دارد.

جک درب پارکینگ یا دربازکن برقی چیست؟!

جک های درب پارکینگ بازوهای مکانیزه ای هستند که به باز و بسته شدن درب پارکینگ کمک می کنند. یک سیگنال از یک کنترل دسترسی مانند یک کنترل از راه دور یا صفحه کلید ارسال می شود که به موتور دستور می دهد در را باز و بسته کند. در مسیر وجود یک مانع وجود دارد که فرمان معکوس می دهد

اکثر جک های پارکینگ با کنترل از راه دور کنترل می شوند. هنگامی که روی دکمه کنترل از راه دور کلیک می کنید، یک سیگنال رادیویی به جعبه گیرنده واقع در نزدیکی درب پارکینگ ارسال می شود. گیرنده پیام را به جعبه کنترل ارسال می کند و فعال می شود و بنابراین بازوهای جک شروع به باز و بسته شدن می کند.

یکی از اولویت ها در انتخاب جک درب پارکینگ فضای مورد استفاده است. در بیشتر موارد پیش می آید که فضای کافی برای قرار دادن درب های قابل چرخش یا باز شدن داشته باشیم، بنابراین باید از جک های کشویی استفاده کنیم. زیرا این گونه درب ها برای عملکرد آنها نیاز به فضای زیادی ندارند و برای مکان های روی شیب نیز قابل استفاده هستند. برای باز و بسته کردن درب پارکینگ علاوه بر ریموت کنترل می توانیم از سیستم های مختلف دیگری مانند: سیستم های uhf یا ریموت کنترل، دستگاه کنترل تردد یا با تلفن همراه و … نیز استفاده کنیم که فقط کافی است.

رایج ترین راه برای باز کردن درب، کنترل های از راه دور هستند که با ارسال سیگنال به جعبه گیرنده کار می کنند. ریموت ها برای تمامی درها و جک ها مناسب هستند و بسیار مقرون به صرفه هستند، اما تنها مشکل این است که این ریموت ها می توانند کپی باشند، بنابراین اگر امنیت یکی از دغدغه های اصلی شماست، می توانید راه بهتری پیدا کنید. باز کردن درب با استفاده از کنترل های دسترسی یکی دیگر از روش هایی است که امروزه بسیار رایج است، اما دیگر امکان باز کردن درب از راه دور وجود ندارد.

کنترل ترافیک به روش های مختلفی مانند کارت خوانی، رمز عبور و احراز هویت درب را باز می کند. باز کردن درب با کارت:

در کنار درب پارکینگ روی دیوار یا یک پایه کنترل دسترسی طراحی شده قرار می گیرد، کاربر به دستگاه کنترل تردد نزدیک می شود، کارت خود را روی آن می گذارد و درب به صورت خودکار باز می شود. مزیت استفاده از این روش این است که دیگر نگران تعویض باتری نباشید زیرا این کارت بدون باتری و با سیگنال کار می کند.اما یکی از معایب این است که ممکن است کارت گم شود و به دست افراد سودجو بیفتد. استفاده از رمز از نظر امنیتی بهتر از کارت است، زیرا دیگر گم نمی شود بلکه می توان آن را از فردی به فرد دیگر منتقل کرد.

بهترین راه برای ایمن بودن از طریق دستگاه های کنترل ترافیکی است که توسط احراز هویت استفاده می شود. روال کار مثل قبل است. رویکرد به کنترل دسترسی نزدیک‌تر است و اکنون دسترسی به ویژگی‌های شخصی شخص دیگر مانند اثر انگشت، صورت، کف دست نیاز دارد. منند سایر مشخصات نه گم می شوند و نه قابل انتقال هستند.

راه دیگر برای باز کردن در، استفاده از تلفن همراه است. جک درب پارکینگ در مدار جک تعبیه شده است که با موبایل شما کار می کند. هنگامی که به درب نزدیک می شوید، می توانید با برقراری تماس یا ارسال پیام، فرمان باز کردن درب پارکینگ را بدهید.

کدام یک از موارد زیر برای شما در اولویت است؟

قیمت:

محصولات داخلی و پیشنهادی در ایران توانسته است تقاضای جک درب برقی را در عرصه رقابت به ویژه قیمت تامین کند. تفاوت قیمت ها ارتباط مستقیمی با نوع نصب جک های برقی در شرایط مختلف آب و هوایی برای جلوگیری از فرسایش دارد. فاکتورهای مهم دیگری مانند زمان بندی کار جک درب و تایم فاصله برای برقراری ارتباط با ریموت نیز بسیار مهم است.

قبل از انتخاب جک پارکینگی اعم از جک های بازویی یا ریلی حتما به موقعیت جغرافیایی ساختمان (شمال یا جنوب) توجه کنید تا زاویه چرخش این جک ها مشخص شود. هر چه قیمت جک های پارکینگ کمتر باشد، وزن پارکینگ ها نیز کمتر می شود. اگر بودجه زیادی برای انتخاب بهترین جک پارکینگی دارید جک های برقی ایتالیایی را به شما پیشنهاد می کنیم اما قیمت بالاتری نسبت به جک های ایرانی دارند.

کیفیت:

یکی از ویژگی های مهمی که در خرید جک پارکینگی مناسب باید به آن توجه کنید، قدرت و توان بالای هر لنگه درب با توجه به طول هر کدام و ولتاژ و نوع موتور آنهاست. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که از چه ولتاژ و نوع موتوری می توانید برای جک درب ماشین خود استفاده کنید. دو نوع موتور وجود دارد:  DCو AC . بهتر است برای جک پارکینگی 24 ولت از موتور DC و برای جک 220 ولتی از موتور AC تک فاز استفاده کنید.

دلیل این تفاوت ها جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتورها به دلیل نوع شار مغناطیسی در هسته است. اگر عملکرد درب پارکینگ مد نظر شما بیشتر در مکان های شلوغ است، استفاده از جک پارکینگ 24 ولتی توصیه می شود. صدای کم و قابلیت ترمزگیری جک درب پارکینگی یکی از نقاط قوتی است که بر کیفیت محصول می افزاید. البته در نظر داشته باشید که نام برند تاثیر زیادی در جذب مشتری خواهد داشت.

سیستم هاي حفاظتی محصول:

با رعایت استاندارد و تضمین امنیت، ما باید انواع سیستم های حفاظتی محصول از جمله مدار کنترل هوشمند مانند سیستم تشخیص موانع و کلید خلاص کن، دوربین های مدار بسته و دستگاه حضور و غیبت با طراحی هوشمند را به اطلاع شما برسانیم. البته توجه داشته باشید که ضمانت دوام و عمر محصول نیز مستلزم نصب مناسب با رعایت دقیق زوایا است تا از هزینه های خدمات بالاتر جلوگیری شود. ضمناً نوع سرویس دوربین ها، چشمی ایمنی و ریموت برقی و کنترل تردد و تشخیص موانع نیز مورد توجه قرار گیرد.

گارانتی:

از بین برندهای مختلف جک پارکینگی ایرانی، سیماران، یوتیوب، تابا، محک، سوزوکی و … به همراه کارت گارانتی خریداری شده توسط شرکت، علاوه بر مهر و امضای فروشنده و تاریخ نصب الزامی است. مدت گارانتی 24 ماه یا 36 ماه است و برخی از برندها به مشتریان خود گارانتی تعویض می دهند.

تماس