سرویس درب پارکینگ

درب پارکینگ به دلیل اینکه باعث امنیت محل زندگی و کار شما می­شود باید مورد توجه و مراقبت زیادی قرار گیرد. این مراقبت ها اصول و روشی داشته و باید یا توسط خودتان هر سال یکبار سرویس شود یا اگر مشکل اساسی­تر باشد سرویس را به سرویس کاران دربهای اتومات بسپارید. البته این گونه دربهای اتومات پارکینگ زمانی که توسط شرکت نصب می­شوند طبق قراردادی که دارند بدون نیاز به تماس شما به خودی خود ماهیانه و سالیانه برای سرویس درب پارکینگ شما می­ایند. با ما باشید تا با مشکلاتی که ممکن است پیش رویتان قرار گیرد و قطعاتی که ممکن است به سرویس نیاز داشته باشند آشنا شویم.

­بازوی باز کننده (سرویس درب پارکینگ)

­درب اتوماتیک پارکینگ بسته به مکان شلوغ و خلوتی که قرار دارد روزانه به دفعات بسیار زیادی باز و بسته یا بالا و پایین می­شود، پس در اینجا قطعه ای که باید مورد توجه قرار گیرد بازوی باز کننده درب است؛

این قطعه اگر دچار آسیب شود ممکن است که یا درب باز و بسته نشود و یا کامل بسته نشود پس به سرویس این قطعه توجه زیادی باید شود.

ریل و غلتک

می‌دانید که درب پارکینگ توسط غلتک هایی که ریل در آن مسیر قرار دارد حرکت می‌کند، پس اگر ریل درب پارکینگ شما آسیب ببیند می تواند مانع از حرکت غلتک ها  شود و دربتان به طور کامل از کار بیفتد و یا اینکه به سختی کار کند و به قطعات دیگر آسیب برساند.

درزگیرها

کرکره برقی درب پارکینگ قطعه ای دارد به نام درزگیر که وظیفه جلوگیری از ورود و خروج آلودگی و هوا در هر فصل را به عهده دارد، درزگیرها به دلیل اینکه وظیفه حساسی را انجام می­دهند حتماً باید در زمان سرویس به آن توجه کنید و در صورت نیاز آنرا تعویض نمایید.

ریموت

عامل دیگری که بسیار حائز اهمیت است ریموت درب اتوماتیک پارکینگ شماست، ریموت ها ممکن است هر از گاهی دچار اختلال و نیازمند سرویس شوند، پس سرویس ریموت درب پارکینگ خود را فراموش نکنید.

گاهی نیز این سرویس ها بسیار ساده بوده و به راحتی توسط خودتان امکان پذیر می باشد.

به طور مثال قبل از خرابی بازوی باز و بسته شونده در می­توانید با یک آچار کشی و روغن کاری ساده مانع از خرابی آن شوید، و همینطور با روغن کاری لولاهای در و قسمت های دیگران آن از بروز مشکلات اساسی تر جلوگیری کنید.  یا این کار را با کمی وقت گذاشتن بیشتر برای جلوگیری از سر و صدا، روان حرکت کردن، سخت باز و بسته شدن، کار نکردن ریموت و غیره انجام دهید.

پس درب اتومات پارکینگ شما از هر نوعی که باشد چه قدیمی و چه جدید ترین مدل های بازار نیازمند سرویس هستند و این سرویس ها هم بسته به نوع آن و متریالی که دارند متفاوت است، نباید آن را به حال خود رها کنید و به طور مرتب طبق توصیه هایی که در هنگام نصب به شما داده شده است و مواردی که در اینجا به شما گفته شد پیش روید تا با مشکلات اساسی روبرو نشوید و آنها را به حداقل برسانید.

تماس