کرکره برقی یکی از متداول‌ترین و بروزترین کرکره‌هایی است که در بازار وجود دارد. شاید جزو آن دسته از افرادی باشید که به خاطر داشته باشد که در گذشته کرکره‌ها به صورت دستی باز و بسته می‌شد. با پیشرفت چشم‌گیر تکنولوژی و رشد روزافزون صنعت‌های مختلف، این صنعت نیز دست‌خوش تغییرات زیادی شد. کرکره برقی به دلیل اینکه توانسته امنیت ساختمان، پارکینگ و فروشگاه را به درستی تامین کند، مورد توجه بسیاری از افراد شده است.  در این مقاله به بررسی سرویس تعمیر کرکره برقی و عواملی که در خرابی کرکره برقی تاثیر دارد می‌پردازیم.

خرابی موتور کرکره برقی

از مهم‌ترین اجزا کرکره‌ی برقی، موتور کرکره برقی است. موتور کرکره باعث می‌شود تا فرآیند اصلی بالا یا پایین بردن کرکره به راحتی انجام شود. باز و بسته شدن کرکره توسط ریموت یا رسیور انجام می‌شود که با توجه به توبلار یا ساید بودن آن متفاوت است.  موتور کرکره برقی به دلیل مهم بودن وظیفه و کارایی اش، باید مراقبت‌ها و سرویس‌های ماهانه و سالانه‌ای برای آن انجام شود. اگر سرویس‌های لازم و تعمیرات لازم انجام شود، موتور کرکره برقی شما دارای طول عمر مفیدی خواهد بود.

موتورهای کرکره برقی از انواع و برندهای مختلفی برخوردار هستند. میزان گارانتی و خدمات پس از فروش، قدرت توان موتور، جنس و برند موتور از عواملی است که در قیمت و کیفیت آن تاثیر ویژه ای دارد.

تعمیر رسیور کرکره برقی

فرمان‌ها در کرکره‌برقی توسط موتور کرکره‌ برقی ارسال می‌شود. تمام کرکره‌های برقی این قسمت را دارا هستند و از مهم‌ترین قطعه‌ها در کرکره برقی است. در واقع این قسمت دستور ها و فرمان‌های ارسالی از سوی کاربر را تجزیه و تحلیل کرده و به موتور کرکره ارسال می‌کند. این قسمت از هوشمندترین قسمت‌های کرکره برقی است و متناسب با نوع موتور استفاده شده در کرکره برقی، رسیور های مختلفی نیز به کار گرفته می‌شود.

ریموت کرکره برقی

در تمام ابزارهای کنترل از راه دور، شما به یک ریموت به عنوان کنترل از راه دور نیاز دارید. این کنترل با ارسال و دریافت فرکانس‌هایی که موجب باز و بسته شدن کرکره می‌شود کار می‌کند. همان‌ظور که پیش‌تر گفتیم، هوشمندترین بخش کرکره برقی در رسیور وجود دارد. پس باید در نظر داشت که ریموت کرکره برقی نیاز دارد تا از قبل وروردی و خروجی آن را در خود ذخیره کند. در انتخاب ریموت‌ها نیز باید متناسب با موتور های مختلف مانند توبلار، ساید و.. نهایی‌سازی شود. این ریموت‌ها عموما از فاصله و برد 60 تا 70 متر در فضای باز و در فضای بسته این برد مقادیری متغیر خواهد بود. در نتیجه زمانی که می‌خواهید ریموت کرکره برقی را انتخاب کنید، برد آن را باید در نظر داشته باشید.

 

سرویس دوران
سرویس تعمیر کرکره برقی

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی از ورق‌های آلومینیومی به هم پیوسته تشکیل می‌شود که به صورت یکپارچه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد. از دلایلی که ممکن است تیغه‌های کرکره‌ی شما آسیب ببیند این است که گاهی پیش می‌آید که تیغه‌ها از ریل خارج می‌شود. این اتفاق ممکن است به چند دلیل صورت بگیرد اما عواملی مانند نصب اشتباه، جنس تیغه‌ها و محل نصب کرکره تاثیر به سزایی در خرابی داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که در زمان خرید، حتما از متصدی بپرسید که آیا تیغه‌ها از دوام بالا برخوردار هستند؟ یا می‌توانید جویا شوید که در شرایط آب و هوایی ممکن است تیغه‌ها دچار آسیب شود؟

خراب شدن کرکره برقی

از دیگر مواردی که می‌توان در این مقاله بررسی کرد ، شکستن کرکره برقی است. شکستن کرکره برقی دلایل مختلفی دارد. فشار بیش از حد به تیغه‌ها، باز وبسته شدن بیش از حد، باعث خرابی بیش از حد می‌شود. از دیگر دلایل شکستن کرکره برقی می‌توان به فاصله کنار ریل‌ها و عدم کنار هم قرار گرفتن ریل‌ها نام برد.

خراب شدن چشمی کرکره برقی

چشمی کرکره برقی بخش دیگر کرکره برقی می‌باشد. این بخش در کرکره برقی باعث می‌شود تا زمانی که کسی از جلوی آن رد می‌شود، ثابت بماند و در همان حالت بماند و کاملا باز شود. در نتیجه چشمی باعث می‌شود که جسم یا فرد که در حال رد شدن است، خطری او را تهدید نکند. خراب شدن چشمی کرکره برقی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر سیم‌های مربوط به قسمت چشمی دچار خرابی شود، در قسمت چشمی مایعات وارد شود، باعث سولفاته شدن می‌شود. از دیگر مواردی که می‌توان در خراب شدن چشمی تاثیر داشته باشد، تمیز نبودن و خاک گرفتگی چشمی است. مواجه شدن چشمی با تابش مستقیم نور خورشید و برخورد وسایل و در برخی موارد هنگام جا به جایی لوازم با چشمی باعث شکسته شدن و آسیب به آن می‌شود.

باز شدن خود به خود کرکره برقی

باز شدن خود به خود کرکره برقی می‌تواند از مواردی باشد که برای افراد خطرآفرین باشد. از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود کرکره برقی به صورت خودکار باز شود، ایرادی است که در موتور آن پیش آمده است. این مورد باید توسط کارشناسان فنی موتور برسی شود و در صورت تعمیر موتور کرکره باز شود. وجود فرکانس های مشابه، خرابی مدار برقی و عدم تراز بودن سنسورهای ایمنی نیز باعث باز شدن خود به خودی کرکره می‌شود.

تعمیر شفت، فنر کرکره برقی

موتور کرکره شفت و فنر تنها موتوری است که بر روی کرکره‌های قدیمی قابل‌نصب است و می‌توان از این موتور بر روی کرکره‌های آلومینیومی جدید نیز استفاده کرد. این موتور کرکره به حرکت روان ، سرعت بالا، قابل نصب بر کرکره‌های زنبوری قدیمی و صدا و لرزش کم آن اشاره کرد. نصب موتور کرکره به نسبت موتورهای ساید و توبلار سخت‌تر است ، زیرا این موتور در مرکز کرکره نصب می‌شود و برای نصب آن باد کرکره برقی را فنربندی کرد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی سرویس تعمیر کرکره برقی و عواملی که باعث خرابی کرکره برقی می‌شود به بررسی پرداختیم. شرکت‌های مختلفی در تهران به ارائه سرویس‌های کرکره برقی مشغول هستند. اگر شما هم به دنبال خرید یک کرکره برقی مناسب با گارانتی خدمات، هزینه منصفانه و تضمین خرید و کیفیت هستید. سرویس دوران می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اولین فرصت بهترین‌ها را به شما هدیه دهند. در سرویس دوران تمام خدمانپت کرکره برقی در برندهای مختلف قابل انجام است و با سال‌ها تجربه و فعالیت توانسته ثابت کند که مشتری و کیفیت، حرف اول این مجموعه است.

 

 

 

 

 

تماس