در سال‌های اخیر استفاده از درب‌های اتوماتیک یا ریموتی نسبت به گذشته از الزامات مهم در ساختمان است. درب اتوماتیک یا درب ریموتی به افراد این امکان را می‌دهد که با استفاده از یک ریموت کنترل به صورت خودکار باز یا بسته کنند. هر یک از مدل‌ها متناسب با شرایط پارکینگ شما تولید و نهایی‌سازی می‌شود. در این مقاله به بررسی انواع درب‌های اتوماتیک و مزایای استفاده از آن را می‌پردازیم.

 

درب ریموتی یا درب اتوماتیک از مواردی است که در ساختمان‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. درب‌های اتوماتیک در گذشته، صرفا برای ساختمان‌های قدیم استفاده می‌شد اما در حال حاضر در هر دو نوع ساختمان‌های جدیدی و قدیم قابل استفاده است. از رایج‌ترین مدل درب‌های اتوماتیک می‌توان به درب جک پارکینگ و درب کرکره‌ای( کرکره برقی) استفاده نمود. 

در درب‌های ریموتی بنا بر شکل ساختمان و نوع کاربری شما مدل‌های مختلف و جدیدی ارائه خواهد شد. در این بخش به بررسی انواع مختلف درب‌های ریموتی و مدل‌های موجود در بازار می‌پردازیم. 

 

 

درب اتوماتیک سکشنال

درب سکشنال دارای ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود تا به عنوان بهترین درب‌های اتوماتیک پارکینگ شناخته و وارد بازار شود. این درب به علت زیبایی و دارا بودن امنیت بالایی که دارد، این امکان را می‌دهد که کاربران درب اتوماتیک زیبا و کم جا داشته باشند. این نوع از درب‌‌ها امکان استفاده از فضای پشت درب را نیز دارند.

 

درب اتوماتیک کرکره‌ای

درب‌های کرکره‌ای خود دارای انواع مختلفی است. کرکره اتوماتیک را با مدل‌های مختلف می‌توان معرفی کرد که در این بخش، با مدل‌های مختلف آن آشنا خواهیم شد. با ما تا انتهای این بخش نیز همراهی کنید.

 

-کرکره اتوماتیک پنجره‌ای

این نوع کرکره‌ها بدون سر و صدا و راحت اجرا می‌شوند. این کرکره‌ها با ریموتی از راه دور می‌تواند کنترل شود و نیازی نیست برای کنترل و بالا پایین کردن هرکدام از کرکره‌هایتان به سراغ‌ تک‌تک آن‌ها بروید.

 

کرکره اتوماتیک تجاری

نصب کرکره‌های تجاری یا فروشگاهی روز به روز درحال افزایش است. همین‌طور از عوامل شایان‌توجه که باعث راحتی در باز و بسته شدن درب می‌شود نیز باعث شده است که این سبک کرکره‌ها از طرفداران خاص خود برخوردار باشند.

 

کرکره اتوماتیک صنعتی

هر یک از کرکره‌ها دارای تیغه و موتور مختص به خود هستند که باعث می‌شود تا کرکره‌ها نسبت به هم متمایز باشند. کرکره اتوماتیک صنعتی دارای تیغه‌های حرفه‌ای و بی‌نظیر در محل نصب است. از دیگر ویژگی‌های کرکره برقی صنعتی می‌توان به سهولت در باز و بسته شدن این کرکره، عایق حرارتی و مقاوم در برابر وزش باد شدید و استحکام بالا و استهلاک پایین یراق‌آلات اشاره کرد.

 

حال که از تیغه‌ها صحبت کردیم، بد نیست که بدانید انواع تیغه‌های درب‌های ریموتی نیز از چه جنس و کیفیتی است. 

 

تیغه کرکره اتوماتیک دو رو دو جداره

این تیغه‌ها دارای دو سطح محدب و مقعر هستند که باعث می‌شود این تیغه‌ها را به تیغه‌های اتوماتیک دوجداره معرفی می‌کنند. تیغه‌ای که در وسط این دو جدار وجود دارد باعث می‌شود تا آن‌ها را بهم وصل کرده و پلی میان آن‌ها تشکیل دهند.

 

تیغه کرکره اتوماتیک لیبل‌دار

تیغه کرکره اتوماتیک لیبل‌دار دارای نوارهایی است که تیغه‌ها را به خود می‌چسبانند این فرآیند باعث می‌شود تا حمل و نقل و نصب در آن دچار خط و خش نشود. این تیغه‌ها استانداردتر است اما تفاوت قیمت ناچیزی با دیگر تیغه‌ها دارد.

 

تیغه کرکره اتوماتیک آلومینیوم اکسترود

در این مدل تیغه‌ها، شمشال یا بیلت استاندارد آلومینیوم ای با تکنیک اکستروژه استفاده می‌شود. ارتفاع این نوع از تیغه‌ها در سایزهای استاندارد 45/ 55/ 60/ 77/ 80/ 100/ 120 وجود دارد که از نوع 80 میلی‌متری آن در ایران استفاده می‌شود.

 

ویژگی‌های درب اتوماتیک 

از مهم‌ترین ویژگی‌های درب اتوماتیک می‌توان به سرعت بالای آن اشاره کرد. در گذشته‌های نه چندان دور استفاده از درب‌های ساده باعث اتلاف انرژی و اتلاف زمان و هزینه‌ها می‌شد. بایستی هر بار برای باز و بسته شدن درب به آن مراجعه می‌کردید و به صورت دستی آن را تنظیم می‌کردید. 

 

از دیگر مزایا و ویژگی‌های این مدل از درب‌ها می‌توان به امکان طراحی لوکس و مدرن همسو با نیاز‌های شما باشد و به ساختمان یا مجتمع تجاری خود زیبایی و جذابیت هدیه کنید.

استهلاک کمتر نسبت به درب‌های ساده از جمله ویژگی‌های درب‌های اتومات است. در این نوع درب‌های اتومات به علت کاهش یراق‌آلات و سر صدا در مقایسه با درب‌های ساده طرفداران بیشتری به خود جذب کرده است و مشتریان را به سمت زندگی ای همراه با تکنولوژی و راحتی بیشتر سوق داده است.

درب اتوماتیک را می‌توان با سرعت مدنظرتان تغییر داد. عموما این سرعت قابل تنظیم است و همچنین چشمی و ضد ضربه بودن درب در حوادثی که در آن ممکن است فرد در زیر آن قرار گرفته باشد، درصد آسیب فرد را نصف کند.

 

عملکرد درب اتوماتیک 

این درب‌ها در سه شیوه‌ی مختلف عملکرد متفاوت دارد. در این بخش به بررسی عملکردهای مختلف و شیوه‌های آن اشاره می‌کنیم. 

 

-ریموت کنترل توسط چشمی 

-دریافت امواج الکترومغناطیسی

-دریافت دستور الکتریکی مستقیم 

 

جنس درب اتوماتیک

جنس درب اتوماتیک معمولا از پانل‌های PVC یا آلومینیوم است. در این نوع از پنل‌ها عرض کمی وجود دارد و هنگام حرکت به سمت بالا از زاویه معینی حرکت می‌کند. کم شدن مجاورت هوا، افزایش طول عمر درب از مزیت‌های درب کرکره اتوماتیک محسوب می‌شود.

 

یکی از رایج‌ترین مدل‌های درب‌های اتوماتیک، درب جک پارکینگ است. این نوع درب‌ها برای سیستم پارکینگ‌های خودرو‌سواری طراحی شده‌اند و قابلیت های منحصر به فردی دارند. درب جک پارکینگ به وسیله موتوری که در سقف پارکینگ نصب می‌شود، به بالا و پایین حرکت می‌کند. با این روش، میزان فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب به حداقل می‌رسد و فضای اضافی برای سایر خودروها در اختیار قرار می‌گیرد. البته این درب‌ها نه تنها در پارکینگ‌های عمومی بلکه در خانه‌های افراد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و کار راحتی را برای ورود و خروج از پارکینگ به کاربران می‌آورند.

ویژگی‌های دیگر در درب اتوماتیک

درب کرکره‌ای (کرکره برقی) نیز از مدل‌های دیگری است که جایگاه ویژه‌ای در صنعت درب‌های اتوماتیک دارد. این نوع درب‌ها اغلب در ساختمان‌های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب کرکره‌ای از پرده‌های معمولی وابسته به دستیاران بوده و با سیستم مکانیکی و الکترونیکی هماهنگ شده است. این درب‌ها می‌توانند ساختمان را از نور خورشید، گرما، سرما و صدا محافظت کنند و به امنیت و حفاظت بیشتری رسیدگی کنند. علاوه بر آن، درب کرکره برقی دارای قابلیت کنترل از راه دور است که این امکان را به کاربر می‌دهد تا درب را با استفاده از یک ریموت کنترل کند.

هزینه و استاندارد در درب اتوماتیک

تکنولوژی موجود در درب‌های اتوماتیک به شکلی است که کاربران را از دستیابی به امکانات و قابلیت‌های مدرن برخوردار می‌کند. اما همانطور که هر فناوری دارای مزایا ست، نکاتی هم وجود دارد که در نظر گرفتن آنها در خرید و استفاده از درب‌های اتوماتیک اهمیت دارد. به طور معمول، هزینه نصب و نگهداری درب‌های اتوماتیک بیشتر از درب‌های سنتی است، اما این هزینه با توجه به امکانات و نگهداری آسان آنها توجیه می‌شود. همچنین، لازم است برای نصب و استفاده از درب‌های اتوماتیک از تأییدیه‌ها و استانداردهای مربوطه پیروی شود تا امنیت و عملکرد صحیح آنها تضمین شود.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی انواع مختلف درب‌های اتوماتیک و مزایای استفاده از آن اشاره کردیم. برای تعمیر درب‌های اتوماتیک خود می‌توانید به سرویس‌دوران مراجعه کرده یا با یک تماس ساده از کارشناسان و نصاب‌های ما بخواهید در کنارتان باشند.

 

 

تماس