تعمیر کرکره برقی پارکینگ

یکی دیگر از درب های اتوماتیک که بسیار پر کاربرد است، کرکره برقی است. برای جلوگیری از تعمیر کرکره برقی پارکینگ با هزینه های سرسام آور بهترین راه راه نگهداری و سرویس به موقع و دوره ای کرکره برقی است. همانطور که میدانید در فصل های گرما و تابستان به طور معمول رفت وآمد افراد بیشتر می شود. یا در فصل سرما موتور کرکره برقی سخت تر کار می کند تا کرکره های اتوماتیک در همان سرعتی حرکت کنند که پیشتر در هوای گرم كار میكردند. پس نتیجه می گیرید تغییر فصل ( گرما و سرما هوا) باعث ایجاد تغییرات در درب های اتوماتیک می شود. پس به تعمیر کرکره برقی پارکینگ به صورت دوره ای و فصلی توجه کنید.

موتور 

یکی از مشکلات مکرر در کرکره برقی، خرابی موتور کرکره برقی است. موتور یکی از مهمترین قطعات کرکره به حساب می آید. این قطعه در واقع باعث بالا و پایین رفتن کرکره می شود. بعد از بررسی موتور اگر مشکلی وجو داشت شما نباید دست به کار شوید زیرا باعث ضرر و زیان بیشتری می شوید. برای این امر می توانید از افراد متخصص و کاربلد سرویس دوران کمک بگیرید.

رسیور

این قطعه بسیار مهم با نام برد نیز شناخته می شود که تمامی فرمان ها را به موتور می رساند. گاهی اوقات ممکن است این قطعه با مشکل مواجه شود و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. در صورتی که این اتفاق افتاد میتوانید با کارشناسان سرویس دوران  تماس بگیرید و درخواست تعمیر و عیب یابی دهید.

تیغه 

همانطور که می دانید تیغه های کرکره برقی انواع مختلفی دارد. این تیغه ها با گذشت زمان و استفاده ی بی رویه دچار مشکل می شوند و یا ممکن است از ریل خارج شوند. این خرابی گاهی ممکن است بدلیل تغییرات اب و هوایی است. یکی دیگر از دلایل خرابی تیغه ها می توانند بی احتیاطی نصاب هنگام نصب باشد یا اندازه را به درستی نگرفته باشد و باعث میشود به مرور زمان تیغه ها دچار مشکل شوند.

همچنین در صورتی که از تیغه های معمولی استفاده شود امکان اینکه تیغه ها زودتر دچار مشکل شود بیشتر است پس دقت کنید از تیغه های با کیفیت استفاده کنید تا دوباره کاری نشود.

چشمی 

یکی از ساده ترین ایرادات کرکره برقی چشمی آن است. چشمی نیز جز اجزای مهم کرکره می باشد زیرا زمانی که مانعی در مسیر درب باشد از باز وبسته شدن آن جلوگیری می کند. گاهی کثیف بودن چشمی نیز مانع درست عمل کردن آن می شود و شما می توانید با استفاده از یک دستمال مرطوب چشمی را تمیز کنید. ولی گاهی ممکن است رطوبت یا تابش خورشید موجب آسیب به آن شود، در این صورت تعویض یا تعمیر باید انجام شود.

قطع برق 

در بعضی مواقع مشاهده کرده اید که خرابی کرکره برقی به دلیل قطع شدن برق است. اولین چیزی که باید بررسی شود، برق ورودی ساختمان و فیوزها هستند.

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که فیوز به دلیل خرابی موتور یا برد قابل قطع است و اگر بعد از وصل فیوز دوباره قطع شد دلیل آن را از موتور یا گیرنده کرکره باید در نظر گرفت.

ریموت

از رایج ترین مشکلات کرکره برقی تمام شدن باطری یا خرابی ریموت است که منجربه جلوگیری از ارسال فرکانس برای برد می شود. بهترین و معقولانه ترین کار این است که هنگامی که ریموت کار نکرد ابتدا باطری ها را تعویض کنیم و سپس تست کنیم. اگر بعد از تست باز هم ایراد داشت ممکن است در برد ایرادی وجود داشته باشد که باید بررسی شود.

ریل

زمانی که میکروسوئیچ عملکرد درستی نداشته باشد، برق قطع می شود. اما دلایلی که باعث می شود میکروسوئیچ تنظیم نشده باشد، دلایل گیرکردن آن است.

ضربه 

کرکره برقی بیشتر در معرض برخورد با خودرو قرار می گیرد.

اگر چنین اتفاقی افتاد سیستم را بطور کلی خاموش کنید و با تعمیرکار کرکره برقی تماس بگیرید. اگر آسیبی جزئی بود می توانید با فشار دادن تیغه کرکره به محل تغییر شکل یافته، مدتی از کرکره استفاده کرد اما اگر آسیب جدی تر باشد باید تیغه را تعویض کرد.

به طور کلی هر وسیله ای به مرور زمان و استفاده مکرر، مستهلک شده و نیاز به تعمیر دارد. کرکره برقی پارکینگ از قطعات و تجهیزات گران و پیچیده تشکیل شده است. به همین علت تعمیر کرکره برقی پارکینگ را باید به افراد متخصص و حرفه ای سپرده شود تا با عیب یابی صحیح تمام قطعات بررسی شوند و تعمیر یا تعویض شوند. شما برای نصب و راه اندازی و اطلاعات بیشتر با شرکت سرویس دوران شماره 2947890-0912 تماس بگیرید.

تماس