چگونه صدای کرکره برقی را کم کنیم

عوامل مختلفی در تولید صدای کرکره برقی موثر است که باعث محرومیت اطرافیان از آرامش خواهد شد. راه های زیادی برای کاهش صدای کرکره برقی وجود دارد که در صورت نیاز می توانید از انواع راه های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. در این مقاله روش های کاهش صدای کرکره برقی یکی از عواملی است که از ابتدای نصب کرکره برقی باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین برای اطلاع از قیمت کرکره برقی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برای کاهش صدای کرکره برقی می توانید دنده ها، چرخ ها و برخی قسمت های دیگر را بررسی کنید. آنها معمولاً زمانی که وضعیت خوبی ندارند صدا ایجاد می کنند. در صورت نیاز به تعویض، باید در اسرع وقت آنها را تعویض کنید.

این روزها همه غلتک ها با موتورهای الکتریکی کار می کنند و تنها در صورتی صدا ایجاد می کنند که قطعات در وضعیت مناسبی قرار نگیرند یا شل باشند. تمام قسمت های کرکره خود از جمله صفحات، میله ها و غیره را بررسی کنید، گاهی ذرات گرد و غبار می تواند باعث ایجاد خرابی یا صدای آزار دهنده شود.

وقتی صداهای غیرعادی از آن می شنوید، مشخص می شود که برای بازگشت به حالت ایده آل نیاز به توجه و تعمیر دارد. له کردن، جیغ زدن یا کلیک کردن نمونه هایی از این صداهای ناخواسته هستند.

در کرکره برقی طراحی غلتک به باز و بسته شدن ورق های فلزی بستگی دارد. هنگامی که قطعات به هر دلیلی فرسوده یا آسیب می بینند، صدای کرکره برقی نشان می دهد که کرکره ها نیاز به تعمیر فوری دارند. مسیرهای کرکره برقی باید همیشه پایدار و ایمن باشند. از علائم این امر می توان به لرزش هنگام کار و بیرون آمدن کامل از دیوار اشاره کرد.

3  دلیل به وجود آمدن صدا در کرکره برقی

درب های کرکره ای در بسیاری از مکان ها مانند بیمارستان ها، منازل، پارکینگ ها و مجتمع های تجاری استفاده می شود. اما به مرور زمان عوامل مختلفی باعث شنیده شدن صداهای آزاردهنده در حین کار می شود. این صداهای آزاردهنده هنگام باز و بسته شدن درب کرکره ایجاد می شود. بسیاری از این صداها به دلیل ایرادات کوچک در تیغه ها یا موتور است که با یک بررسی ساده می توانید آنها را برطرف کنید. در اینجا چند راه برای کاهش صدای کرکره برقی وجود دارد.

اگر در حین کار کرکره برقی، قطعاتی مانند تیغه و ریل به هم ساییده شوند، اختلالی در دستگاه ایجاد می شود که باعث تولید صدای اضافی و نابهنجار خواهد شد. انواع صداهای تولید شده توسط کرکره برقی عبارتند از:

این نوع صدای کرکره برقی به دلایل مختلفی ایجاد می شود که در زیر به آنها اشاره می شود:

هنگامی که تیغه ها در حین کار با یکدیگر برخورد می کنند، صدایی شبیه تلق تولوق تولید می شود. اصطکاک ممکن است به دلیل فضای کوچک رول باشد.

در تولید قطعات درب کرکره ای از مواد مختلفی استفاده می شود که اگر این مواد اولیه از کیفیت خوبی برخوردار نباشند باعث تولید صدا در حین کار می شود.

اگر در مناطقی مانند جنوب کشور زندگی می کنید که اغلب هوای گرد و غباری دارید، باید هر چند روز یکبار تیغه ها را تمیز کنید. زیرا یکی از عوامل ایجاد صدا در تیغه ها وجود گرد و غبار بین آنهاست.

دلیل دیگر صدای کرکره برقی درگیر شدن تیغه ها با ریل های آلومینیومی است. برای اینکه مطمئن شوید صدای تولید شده به دلیل درگیر شدن تیغه است، باید هنگام حرکت درب به صدای آن توجه کنید. در صورتی که حرکت تیغه ها متناوب بوده و صداهای متناوب به دلیل درگیری آنها از آن شنیده می شود. این امر علاوه بر ایجاد نویز، باعث اختلال در عملکرد دستگاه نیز می شود.

یکی از مواردی که معمولا صدای اضافی از کرکره برقی شنیده می شود، هنگام باز شدن درب است. اگر این صدا را در سراسر باز و بسته شدن درب شنیدید، اشکال کار در موتور کرکره برقی است.

6 تا از روش های کاهش صدا کرکره برقی 

اولین کاری که هنگام تولید صدای کرکره برقی باید انجام دهید این است که تیغه ها و اتصالات را با فشار آب و مواد شوینده کاملاً بشویید. برای از بین بردن این صدا اگر ناشی از گرد و غبار باشد. نکته مهم در شستشوی تیغه ها این است که مراقب باشید آب و مواد شوینده به داخل موتور نفوذ نکند زیرا باعث آسیب می شود.

اگر صدای تیغه ها با شستن آنها از بین نمی رود می توانید قطر شفت و رول کرکره را افزایش دهید. این امر اصطکاک بین تیغه ها را کاهش می دهد و تیغه ها هنگام رول شدن فضای بیشتری برای حرکت خواهند داشت.

در این مرحله می توانید غضروف آلومینیومی را بین تیغه ها اضافه کنید. این کار چرخش تیغه ها را راحت تر می کند و صدایی از آن شنیده نمی شود.

به این ترتیب تیغه ها بدون ایجاد صدا روی هم حرکت خواهند کرد. اگر نمی توانید صدای آنها را کاهش دهید، می توانید تیغه ها را با محصولات بهتری جایگزین کنید. توجه داشته باشید که تیغه های با کیفیت می توانند نقش مهمی در طول عمر کرکره برقی داشته باشند و در آینده نزدیک صدای کرکره برقی تولید نخواهد شد.

اگر تمام موارد زیر را انجام دادید و به نتیجه نرسیدید می توانید تیغه های کرکره برقی را تعویض کنید و تیغه ای با کیفیت بالاتر را جایگزین کنید. قبل از خرید کرکره برقی به کیفیت تولید آن توجه کنید زیرا محصولات بی کیفیت به وفور در بازار یافت می شود و در صورت خرید محصولات بی کیفیت باعث ایجاد هزینه های اضافی برای شما می شود.

علاوه بر توصیه ها، اگر همچنان صدای کرکره برقی شنیده می شود، توصیه می شود با تعمیرکار مجرب درب برقی تماس بگیرید. متخصص می تواند به درستی علت مشکل را شناسایی و بررسی کند.

در این حالت وقتی صدا از موتور کرکره برقی می آید باید گیربکس موتور را تعمیر کنید. از تکنسین ها بخواهید موتور کرکره برقی شما را تعمیر کنند. اگر بعد از تعمیر مشکل برطرف نشد، باید موتور کرکره برقی را تعویض کنید.

می توانید از تکنسین ها بخواهید که در محل حاضر شوند و مشکل را بررسی کنند. گاهی اوقات پس از انجام تمامی موارد بالا، همچنان صدای اضافه و نابهنجار از کرکره برقی به گوش می رسد که باعث آزار خود و اطرافیان می شود. در چنین مواقعی تکنسین ها و متخصصان می توانند با استفاده از تنظیم بادخور، فاصله بین ریل و تیغه کرکره برقی را به درستی تنظیم کرده و مشکل را حل کنند. معمولا پس از تنظیم بادخور، صدای آزاردهنده تیغه ها قطع می شود. برای راحتی، شما می توانید از تمامی این موارد برای کرکره برقی درب پارکینگی که با جک درب پارکینگ باز و بسته می شود استفاده کنید تا دیگر نیازی به توجه به تمامی موارد فوق برای کرکره برقی نداشته باشید و هزینه ای پرداخت کنید. یک بارهزینه، خرید این نوع جک شما را از سایر هزینه های جانبی راحت می کند. قیمت جک پارکینگی با توجه به برند و انواع مختلف آن متفاوت است و شما می توانید با توجه به نیاز خود جک مناسب درب را تهیه کنید.

تماس