تعمیر درب اتوماتیک پارکینگی 09122947890

یکی از پرکاربردین ترین نوع درب های اتوماتیک برای افزایش و راحتی افراد، درب اتوماتیک پارکینگ می باشد. به کمک این نوع درب دیگر نیازی به پیاده شدن از ماشین خود ندارید و به سهولت می توانید رفت وآمد کنید. این درب ها قطعات مختلفی دارند که باعث شده بیشتر از درب های دیگر نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای به طور منظم داشته باشند تا تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ کمتر شود. درب های اتوماتیک پارکینپگ گاهی اوقات در اثر افزایش طول عمر، تغییرات آب وهوایی، سرویس نکردن به موقع واتصالات برق ممکن است دچارخرابی شوند. به همین دلیل در این مقاله سرویس دوران شما را با درب اتوماتیک پارکینگ، دلایل خرابی و نحوه تعمیر آن آشنا می سازد.

خرابی ها و تعمیرات درب های پارکینگ

ریموت 

یکی از مشکلات رایج و متداول برای این نوع درب ها ریموت کنترل می باشد. خرابی ریموت کنترل می تواند به دلیل تموم شدن باتری آن باشد که می توانید آن را تعویض کنید ومجدد امتحان کنید. ولی گاهی ممکن است با تعویض باتری ریموت درست نشود که می تواند به دلیل نفوذ رطوبت یا ضربه روی آن باشد که باید به طور کلی تعویض شود.

فیوز 

بعد از چک کردن ریموت در صورتی که مشکل از آن نبود و اطمینان داشتید که سالم است، نوبت به فیوز می رسد. برای بررسی فیوز می توانید دکمه ی ریموت را فشار دهید و به جعبه فیوز کوش دهید، اگر صدایی شنیدید یعنی دستور به درستی می رسد ولی اگر صدایی شنیده نشد یعنی نیاز به تعمیر یاتعویض دارد.

چشمی 

اگر درب اتوماتیک پارکینگ بدون مشکل باز می شود ولی در زمان بسته شدن درب بسته نشود، در چنین شرایطی مشکل از چشمی ها می باشد. برای تاثیر نگرفتن چشمی از نور آفتاب و ایجاد اختلال در کارچشمی درب، چشمی را درجایی که زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرد نصب نکنید یا اگر می توانید از سایه بان استفاده کنید. البته باید بدانید کثیفی چشمی نیز یکی دیگر از دلایل کارنکردن آن می باشد.

ریل 

اگر مشکل در ریل درب اتوماتیک شما باشد، رفته رفته با توجه به ابعاد ووزن درب بیشتر نیز می شود. برای این که این مشکل بررسی شود حتما باید از متخصصین سرویس دوران باید کمک بگیرید زیرا در صورت اشتباه و به مرورزمان باعث خرابی های بیشتر در درب می شوید و بایدهزینه های بیشتری نیز بپردازید.

برد

برد یکی دیگر از عوامل خرابی و بروز مشکل در درب های اتوماتیک پارکینگی است، خیلی کم این اتفاق می افتد اما در صورت خرابی ونیاز به تعمیر یاتعویض هزینه ی زیادی دارد و باید توسط افراد حرفه ای و کاربلد سرویس دوران انجام شود. عیب یابی خرابی برد کار سختی است و اگر دستکاری شود باعث خرابی بیشتر و در نتیجه هزینه های بسیاری می شود.

موتور 

یکی دیگر از مشکلات رایج در این درب خرابی موتور می باشد. موتور وظیفه باز وبسته کردن درب را دارد و در صورت خرابی آن درب باز یابسته نمی شود. برای بررسی موتور باید کار را به متخصصین این کار بسپارید، زیرا کار بسیار تخصصی و پیچیده ای است.

جک ها 

جک ها اصلی ترین و مهم ترین قسمت درب های اتوماتیک را تشکیل می دهند. در صورتی که جک بازویی ایراد داشته باشد درب اصلاً باز وبسته نمی شود. بنابراین وقتی دو لنگه درب بازنشد صددرصد مشکل از جک های بازویی است. اگر مشکلی در جک بازویی پیش آمد با تعمیر و یا تعویض آنها به راحتی می توان عملکرد درب را بهبود بخشید. اگر جک درب پارکینگ شما خراب شده است  اصلا نگران باشید با تعمیرکاران درب پارکینگ سرویس دوران تماس حاصل نمائید.

فلاشر 

یکی دیگر از بخش های این درب ها که ممکن است دچار مشکل شود، فلاشر است. فلاشر در واقع یک چراغ هشداردهنده است که نشان می دهد سیگنال ارسالی از ریموت به مدار منتقل شده است. اگر این فلاشر کار نکند و چراغ آن روشن نشود، ممکن است در خصوص خرابی ریموت یا مدار آنتن و دیگر قطعات اشتباه کنید.بنابراین یکی دیگر از موارد تعمیردرب اتوماتیک، خرابی فلاشر و نیاز به تعمیر آن است.

تعمیر درب اتوماتیک پارکینگی 09122947890

نکات نگهداری از درب های اتوماتیک پارکینگ :

 • موتور این درب ها اگر در روز بیش از حد استاندارد استفاده شود و درب را باز وبسته کند داغ می کند.
 • اگر اختلالی در باز وبسته شدن درب وجود داشت، تنظیمات ریموت ورسیور را مجدد امتحان کنید تا فشاری به درب نیاید
 • حواستان باشد ریموت را در معرض تابش مستقیم نور خوشید یا نفوذ رطوبت قرار ندهید.
 • اگر خواستید درب پارکینگ خود را بشورید باید دقت کنید آب به موتور و رسیور وارد نشود، زیرا باعث خرابی وهزینه های زیادی می شود.
 • به هیچ عنوان حتی اگر خیلی عجله هم دارید بادست به درب کرکره برقی نیروی اضافی وارد نکنید یا آن را هل ندهید تا زودتر باز وبسته شود، چرا که قطعا آسیب خواهد دید.
 • درمسیری که درب پارکینگ حرکت می کند، نباید مانعی وجود داشته باشد.
 • سیستم خلاص که برای مواقع ضروری است اصلا نباید دردسترس باشد.
 • درب اتوماتیک پارکینگ در برخی مدل­ها نیاز به روغن کاری تا سالی حدود 2بار دارند تا با کاهش اصطکاک وارد شده، راندمان وبازدهی افزایش پیدا کند.

4 نکته مهم درباره جک پارکینگ

 • زمان خریدجک پارکینگ توجه کنید، متناسب با رفت وآمد ساکنین ساختمان جکی را انتخاب کنید که جنس وظرفیت بهتری داشته باشد.
 • پس از خریداری کردن جک باید تاریخ هایی با فاصله های مرتب برای سرویس و روغنکاری آن تعیین کنید.
 • برای خرید وزن واندازه دقیق درب را اندازه گرفته ومتناسب با آن جک پارکینگ را انتخاب کنید.
 • زمان سرویس جک درب پارکینگ بسته به نوع آن متفاوت بوده و باید بامشورت وراهنمایی تعمیر‌کار جک پارکینگ مشخص شود.

به طور کلی اگر زمانی اشکال و خرابی مربوط به قطعات مهم درب از جمله جک درب پارکینگ را مشاهده کردید، به منظور تعمیر جک درب‌ پارکینگ می‌توانید با متخصصین و تعمیرکاران مجرب سرویس دوران با شماره 09122947890 تماس حاصل فرمایید. تکنسین های سرویس دوران در کوتاه ترین زمان ممکن درمحل موردنظر حضور پیدا می کنند و بهترین خدمات را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر درباره خرید درب اتوماتیک پارکینگ یا نصب و راه اندازی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

error: سلام !!میتوانید با شماره 09126756940 با مهندس گودرزی تماس بگیرید با تشکر
Call Now Buttonتماس