تعمیر جک درب پارکینگ در ازگل : ازگُل یکی از محله‌های مرفه نشین شمال شرقی تهران واقع در منطقه ۱ شهرداری تهران ناحیه ۹ است. این محله در پنج کیلومتری شرق تجریش واقع است و از شمال به شهرک شهید محلاتی، از شمال غرب به اقدسیه و آجودانیه، از جنوب به لویزان، از شرق به بلوار نیروی زمینی و از غرب به اقدسیه و محله اراج منتهی می‌شود

 تاریخچه محله ازگل به زمان ناصرالدین‌شاه باز می‌گردد که در زمان‌‌های ییلاق برای گذراندن اوقات فراغت خود از این روستا استفاده می‌کرد. از دلایل نامگذاری این محله، وجود درختان ازگیل بسیار در این روستا بوده است.

دسترسی بسیار خوبی که این محله به سایر نقاط تهران دارد باعث می‌شود افراد بسیاری تمایل به خرید خانه در ازگل را داشته باشند. با مشاهده نقشه جغرافیایی ازگل در می‌یابید که وجود بزرگراه‌های مهم چون ارتش، امام علی و شهید بابایی رفت‌وآمد با اتومبیل شخصی را بسیار راحت‌تر کرده است.

در صورتی که قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را داشته باشید، نزدیکترین ایستگاه مترو به محله ازگل، ایستگاه شهید مهلاتی است؛ علاوه بر آن ایستگاه تاکسی و اتوبوس فراوانی در این محله قرار دارد که می‌توانید به راحتی به سایر نقاط تهران تردد کنید.

تعمیر جک درب پارکینگ در ازگل

درب‌های کنترلی که به مرورتبدیل به یک مورد عمومی و همگانی شده در اکثر منازل و اداره‌ها از درب‌های ریموت دار استفاده می‌شود که توسط جک‌های روغنی باز و بسته می‌شوند یک امر عادی و طبیعی شده است. اما موردی که اهمیت دارد و تمام این اتفاق را رقم می‌زند، جک‌های این درب‌ها می‌باشند.

این جک‌ها با قدرتهای متفاوت و تنوع زیاد در طراحی از سوی شرکت‌های سازنده عرضه می‌شوند. یکی از مواردی که در همان ابتدا مانع خرابی جک‌ها می‌شود و نیاز به تعمیر جک پارکینگ در منزل یا اداره شما کاهش پیدا می‌کند،  موضوع انتخاب درست و مناسب جک با توجه به نوع درب و ابعاد آن و نحوه باز و بسته شدن آن می‌باشد.

تعمیر جک درب پارکینگ در ازگل

جک‌‌های درب پارکینگ که از آنها به نام‌های جک ریموتی، جک ورودی و جک برقی نیز یاد می‌شود امروزه کاربرد زیادی در ورودی‌های منازل، ادارات، شرکت‌ها و انبارها پیدا کرده‌اند. این جک‌ها به گونه ای طراحی شده‌اند که به صورت بازویی یا کششی درب‌ها را باز و بسته می‌کنند.

جک‌های پارکینگی در ابتدا بیشتر وارداتی بودند ولی امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید این جک‌ها در داخل فعالیت می‌کنند.

بهترین نمونه‌های وارداتی از شرکت‌های ایتالیایی دریافت می‌شدند

عملکرد جک‌های درب پارکینگ به این صورت است که توسط یک ریموت کنترل می‌شوند و با انتقال نیروی موتور از طریق بازوها به درب، آن را به حرکت در می‌آورند و در جهت باز شدن یا بسته شدن می‌چرخانند، دسته‌ای از جک‌ها نیز به صورت ریلی عمل کرده و درب را در حالت کشویی عقب و جلو می رانند.

کاهش نیروی‌ انسانی در محل درب‌های پارکینگی و انباری و سازمانی، آسایش  و رفاه بیشتر، همچنین ایمنی بالاتر، از مزایای استفاده از درب‌های اتوماتیک همراه جک‌های کنترل شونده است.

درب برقی اتوماتیک

جک‌های درب پارکینگ از نظر نوع نیروی عملکرد و ساختار به چند دسته اصلی تقسیم می‌شوند

 جک بازویی پارکینگ :که از طریق انتقال نیروی مکانیکی موتور به بازو‌های درب باعث باز و بسته شدن آن می‌شوند،

جک پنوماتیک درب :که از کمپرسور هوا در آن استفاده شده است، جزء جک‌های کم قدرت به حساب می‌آید ، اما برای تردد بالا مناسب است و توسط فرآیند بادی نیروی خود را انتقال می‌دهد.

جک الکترومکانیکی پارکینگ :است که برای درب‌های کم رفت با وزن پایین استفاده می‌شود، این جک‌ها نیروی چرخشی موتور را به نیروی خطی جک‌ها تبدیل می‌کنند.

جک هیدرولیکی پارکینگ می‌باشد:که از همان فرآیند نیروی روغن و عدم متراکم شدن مایع بهره می‌برد. از این جک‌ها برای درب‌های سنگین و با تردد بالا استفاده می‌شود.

شما برای اینکه نیاز کمتری به تعمیرات و انجام سرویس‌های دوره‌ای داشته باشید، باید در زمان خرید ونصب ملاک‌هایی را در نظر بگیرید، از جمله وزن درب/میزان تردد /باز و بسته شدن و محلی که درب قرار دارد (فضای باز، در تماس با بارندگی و رطوبت و …).

با در نظر گرفتن موارد این چنینی شما از جکی استفاده خواهید کرد که متناسب با همان وزن و تردد طراحی شده است پس اصطکاک و فرسایش آن کمتر می‌شود.

  سرویس دوران در امور تهیه/نصب و تعمییرات انواع مدل های جک های درب پارکینگ در کنار شماست.

مراحل اولیه تعمیر جک درب پارکینگ

چک کردن ریموت درب ( از روی چراغ روی آن یا چک کردن با ریموت دیگر اعضای ساختمان)

بررسی دستگاه مرکزی : برای این کار باید زمانی که دکمه ریموت را می‌زنید، گوش خود را به نزدیک دستگاه مرکزی قرار دهید. در این زمان شما باید صدای رله دستگاه مرکزی را بشنوید، اگر شنیدید، که ریموت و فیوز دستگاه مرکزی هرد سالم هستند.

بررسی چشمی‌های ایمنی درب : این مشکل بیشتر در زمانی قابل بررسی است که درب بعد از باز شدن دیگر بسته نمی‌شود.

بررسی موتور جک پارکینگ : زمانی که درب نه باز می‌شود و نه بسته می‌شود، مشکل از موتور جک‌های پارکینگ می‌باشد که باید توسط متخصص بررسی و تعمیر شود.

رایج ترین مشکلاتی که برای درب پارکینگ رخ می دهد

در عملکرد جک دربهای پارکینگ بعضی مشکلات کاملا طبیعی هستند و زیاد اتفاق می‌افتند مانند : عدم باز و بسته شدن درب‌ها با ریموت، باز و یا بسته شدن درب‌ها به صورت ناگهانی، موتور همچنان کار می‌کند ولی درب نیمه باز مانده، عدم باز شدن یا بسته شدن کامل درب‌ها، شکسته شدن بازوی جک‌ها، باز شدن درب‌ها از حالت تنظیم خارج شده و به ترتیب بسته یا باز نمی‌شوند.

عدم بسته شدن درب به صورت خودکار، ریموت برد مناسب ندارد، جک‌ها کامل باز نمی‌شوند، سیستم برقی جک دچار مشکل شده، خلاص کن جک در زمان نبود برق کار نمی‌کند، عدم ورود برق به جک و خرابی خازن و استارتر، گم شدن یا دزدیده شدن ریموت، همه اینها مشکلاتی است که در زمان استفاده از درب‌های کنترلی و اتوماتیک برای شما به وجود می‌آید.

درب ریموتی پارکینگ

اما هیچ جای نگرانی نیست که نود درصد این موارد با یک سرویس و تنظیم مجدد رفع می‌شوند مگر مواردی مانند خراب شدن چرخ دنده‌ها یا شکسته شدن بازوی جک‌ها که نیاز به تعویض داشته باشند.

 مورد عدم باز و بسته شدن درب

در این موارد اول ریموت را چک کنید، برای اینکه خیالتان راحت باشدمشکل از ریموت شما است یا نه، با ریموت یکی دیگر از اعضای ساختمان بازو بسته شدن درب را امتحان کنید، در صورتی که مشکل از ریموت بود اقدام به تعویض باتری کنید و در مرحله بعد اگرباز مشکل بر طرف نشد، به تعمیر و تعویض ریموت بپردازید.

اما اگر ریموت‌های دیگر همکار نمی‌کنند، مشکل در حسگر امنیتی است. شاید مانعی در مقابل آن قرار دارد که ازدریافت سیگنال ریموت جلوگیری می‌کند یا دچرا نقص شده است.

 مورد بسته نشدن درب پارکینگ

این مورد به دلیل عدم کارکرد درست چشمی ایمنی درب است. ابتدا چک کنید مانع فیزیکی، پلاستیکی، وسیله‌ای، برگ و کاغذی، جلوی آن را نگرفته باشد اگر موردی نبود، احتمالا سنسور آن دچار مشکل شده و باید بررسی گردد.

 گیر کردن لنگه‌های درب در زمان باز و بسته شدن

هم زمانی باز شدن درب‌ها با هم باعث این مشکل می‌شود، باید در تنظیمات، باز شدن یا بسته شدن جک‌ها را به گونه‌ای تعریف کنید که بین لنگه شماره یک و دو، اختلاف چند ثانیه‌ای وجود داشته باشد. به این طریق مشکل حل می‌شود.

در صورت گم شدن یا دزدیده شدن ریموت، در اولین زمان ممکن باید دسترسی آن ریموت را متوقف کنید. این کار با ریست کردن تنظیمات مربوز به آن ریموت انجام می‌گیرد.

البته این را درنظر بگیرید که ممکن است شما کل تنظیمات درب را ریست کنید و در این صورت باید مجددا برنامه‌دهی شود، چرا که در زمان باز و بسته شدن درب، لنگه‌ها به ترتیب و با فاصله زمانی درست از یکدیگر حرکت کنند.

مشکلاتی مثل صدای جک‌ها و لولاهای درب نیز با روغن کاری و بالانس کردن درب‌ها قابل حل شدن است. تیم مشاوره‌ای جک پارکینگ به شما تاکید می‌کند که غیر از مواردی چون روغن کاری و چک کردن‌های اولیه، تعمیرات اصلی جک‌های پارکینگ یک کار تخصصی و همراه نکات ریز می‌باشد. که در صورت عدم رعایت ممکن است باعث خسارت‌های مالی زیادی برای استفاده کننده شود.

تعمیرکار حضوری جک درب پارکینگ در تمامی مناطق ازگل

البته لازم به ذکر است به هر اندازه که درب های اتوماتیکی باعث راحتی در رفت و آمد شده است به همان اندازه در هنگام نقص و‌ خرابی که ممکمن است برایش اتفاق بیفتد باعث‌ اختلال در رفت ‌ آمد می شود، به همین منظور گروه فنی سرویس دوران سعی دارد تا در تمام نقاط ازگل در تمام مواردی هم‌چون تهیه، نصب، سرویس و تعمیر انواع جک های پارکینگی ایرانی و خارجی در کمترین زمان ممکن در خدمت شما عزیزان باشد.

همچنین میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان و پاسخگویی به هرگونه سوالات و پیشنهات و همچنین راهنمایی های لازم جهت خرید و تعمیرات محصول مناسب با نیاز شما در تمامی مناطق تهران با کارشناسان متخصص سرویس دوران تماس حاصل نمایید. تکنسین های ما، مشکلات شما را در سریعترین زمان ممکن پیگیری میکنند.

مبلغ دقیق هزینه تعمیر جک بعد از بازشدن جک و قبل از شروع تعمیر آن میباشد.

 پس خیالتان راحت!  قبل از انجام کار، اعلام قیمت انجام میشود.

نکات لازم برای نگه داری جک درب

سرویس ماهانه پیستون و لقمه ها یا همان کریس کاری

آب بندی کردن مرکز پروتکو به طوری که هیچ راه نفوذی از رطوبت وجود نداشته باشد .

درب برقی پارکینگ 

قیمت تعمیر جک درب چقدر است؟

برای محاسبه دقیق هزینه باید جک کاملا باز شده و توسط کارشناس بررسی شود که هم علت خرابی و هم قیمت کل مشخص شود. ✔️نگران نباشید! قبل از انجام کار ابتدا، اعلام قیمت توسط کارشناسان سرویس دورانانجام میشود.

بعد از تماس، چقدر زمان میبرد تا تکنسین در محل حاضر شود؟

کمتر از یک ساعت !؟!؟ بله این زمان بسیار خوبی است، در هر نقطه از تهران که باشید کمتر از یک ساعت به شما مراجعه خواهد شد. البته بسته به مسافت شاید زودتر هم رسیدیم.

تعمیر جک معمولا چقدر زمان میبرد؟

این زمان متغیر است. بسته به نوع خرابی و قطعات تعمیری این زمان متغیر است، ولی میتوان گفت تعمیرات کوچک کمتر از یک ساعت و تعمیرات زمانبر نهایتا بین یک الی 3 ساعت زمان میبرد.

برای اطمینان از کار تعمیرات ، ضمانت هم دارد؟

بله، تمامی خدمات گروه فنی سرویس دوران  شامل تهیه، نصب ، سرویس و تعمیر جک های پارکینگی ایرانی و خارجی با ضمانت 30 روزه تعمیرات صورت میپذیرد.

تماس